Anasayfa » Genel » VMware Vsphere Nedir?

VMware Vsphere Nedir?

VMware sanal makine konsolidasyon teknolojisi, tek bir sunucu üzerinde birden fazla işletim sistemini barındıran ve çalıştıran bir sanallaştırma platformudur. Sanal makineler sunucu üzerinde oluşturulur ve kullanıcılar tarafından vSphere idare arabirimi aracılığını ulaşılabilir vaziyettedir. Bu, her işletim sistemi bileşenini kendi fertsel sunucularında izole eterek daha fazla faydalılık, eminlik ve bilgi güvenliği sağlar.

VMware Vsphere Neyi İfade Eder?

İlk olarak, VMware sanal makine teknolojisi, SAN tabanlı olmayan bir depolama şekline dayalıdır; bir depolama alanı ağı SAN kullanır. Bunun yerine, bloklara bölmüş ve hiyerarşik bir biçimde tertip edilmiş bir sabit sürücü kullanır. Diziye daha fazla disk ilave ederek fiziksel bölümlemeyi genişletmek de muhtemeldir. Sabit diskler, VMware sanal cihazının ‘destek ’ veya ‘besin ’ kaynağı olarak hareket eder. Sabit diskleri aralıksız bilgi ile sürdürmek, onları sıhhatli yakalamak ve performans meselelerinden sakınmak için çok ehemmiyetlidir.

İkincisi, VMware sanal aygıtları rastgele bir çağdaş harekâtçıda ve hemen hemen her cins hafızada çalışabilir. Bir sanal aygıtı barındırmak için gereken tek şey, en az 8 GB RAM ’e sahip bir Intel x86-64 veya AMD64 operasyoncu ve en az 2 GB RAM ’e sahip bir Windows, Linux veya ESX sunucusudur. Tüm bunlar, kullanıcıların çok az fiziksel kaynakla güçlü sanal makineler oluşturmasına imkân tanır. Bu, çok fazla fiziksel hafıza harcamadan birden çok uygulamayı barındırmayı çok kolaylaştırır.

Son olarak, VMware sanal aygıtları aynı sunucu teçhizatı üzerinde aynı anda birkaç değişik işletim sistemini çalıştırabilir. Her sanal makine, en az iki etkin işletim sistemi ile aynı anda yirmi dört değişik işletim sistemini barındırabilir. Kullanıcılar ayrıca Güncel sanal makineler oluştururken hangi işletim sisteminin çalıştırılacağını da seçebilirler. Bu, sunuculara, birbiriyle çarpışmadan optimum seviyelerde çalışabilen birden fazla yedekli işletim sistemi sağlar.

Özetlemek gerekirse, VMware Vsphere, kullanıcılara tek bir sunucu platformunda birden fazla işletim sistemini idaremek için yararlı müessesesel yazılım çözümleri sunar. Teknoloji, kolay sunucu oluşturma, idare ve mesele gidermenin yanı gizeme artan bilgi güvenliği ve elastikliği sağlar. Esasen, yaşamınızı rakamsız biçimde kolaylaştırır.

VMware Vsphere Ne İşe Fayda?

VMware vSphere, tek bir fiziksel sunucuda birden fazla işletim sistemini çalıştırmanıza izin veren bir sanallaştırma platformudur. VMware vSphere, VMware vSphere Hipervizörü daha önceki ismiyle VMware ESXi, VMware vSphere vCenter Sunucusu ve VMware vSphere Aktüelleme İdareyicisi ’ni kapsayan bir ürün kutuyudur. VMware vSphere Hipervizörü, Gerçekdan bir sunucunun teçhizatına yüklenen üryan metal bir hipervizördür.

VMware vSphere vCenter Server, etrafınızdaki tüm VMware vSphere ana bilgisayarlarını merkezi olarak idareyen bir idare sunucusudur. VMware vSphere Aktüelleme İdareyicisi, VMware vSphere etrafınız için yazılım aktüellemelerini idaremenizi sağlayan bir vasıtadır. VMware vSphere, uygulamalarınızı çalıştırmak için gereksinim dinlediğiniz ekipman ölçüsünü eksiltmenize dayanakçı olabilecek güçlü bir sanallaştırma platformudur. VMware vSphere ayrıca uygulamalarınızın kullanılabilirliğini artırmanıza ve BT altyapınızı idaremenizi kolaylaştırmanıza dayanakçı olabilir.

VMware Vsphere Sisteminin Ehemmiyeti Nedir Ne Oluşturur?

Sistem günümüzde profesyonel imkânlar dahilinde avantajlı bir hizmet imkânına sahiptir. Bir Hayli alanda sanal seviyedeki aygıtları oluşturma özelliğiyle tanınıyor, böylece şahıslara avantajlar sağlamasını öğreniliyor. VMware Vsphere, değişik komut aygıtları oluşturmak ve idaremek için kullanılan bir yazılım programıdır.

VMware Vsphere ile fiziksel bilgisayarınızın kopyası olan sanal makineler oluşturabilirsiniz. Bu sanal makineler, bir işletim sisteminin kendi kopyasını çalıştırabilir ve uygulamalarınızı ve bilgilerinizi birbirinden ayırmak için kullanılabilir. VMware Vsphere, uygulamalarınızı ve bilgilerinizi daha az, daha güçlü fiziksel bilgisayarlarda birleştirmenize de dayanakçı olabilir.

VMware Vsphere sistemi, kullanıcıların sanal makineler oluşturmasını ve idaremesini sağlayan bir sanallaştırma platformudur. VMware vSphere, VMware, Inc. ’den bir hizmet olarak platform PaaS öneriyidir. VMware tabanlı bulut altyapısında sanal makineler VM ’ler oluşturmanıza, çalıştırmanıza ve idaremenize imkân tanır.

VMware vSphere, sanal aygıtları VM ’ler tek bir fiziksel sunucuda çalıştırmanıza imkân tanıyan güçlü bir bulut bilişim platformudur. VMware vSphere, iki temel bileşenden oluşan bir VMware ürünüdür: VMware vSphere Hipervizörü ESXi ve VMware vSphere İstemcisidir. VMware vSphere Hipervizörü ESXi, Gerçekdan sunucu teçhizatına yüklenen üryan metal bir hipervizördür. -VMware vSphere İstemcisi, VMware vSphere Hipervizörünü idaremek ve etkileşimde bulunmak için kullandığınız bir grafik kullanıcı ara üniteyidir GUI olarak ifade edilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın