Anasayfa » Genel » VMware Nedir?

VMware Nedir?

1998 tarihinde VMware 5 değişik ‘ ’BT uzmanı ’ ’ tarafından kurularak piyasaya sürülmüştür. VMware genellikle sanallaştırma teknolojinin üzerine yazılımlar geliştiren yazılım şirketi olarak öğrenilmektedir. Kurulduğu günden bu yana sektörde faal seviyede faaliyet göstermiş ve galibiyetli projelerde varlığını sürdürmeyi muvaffak olmuş seviyededir. VMware şirketi geliştirdiği yazılımlar sayesinde sanallaştırma teknolojisinde lider vaziyete ve rakipsiz hale gelmeyi muvaffak olmuştur.

Hal böyle olunca piyasaya bir hayli değişik proje çıkararak faal biçimde faaliyet göstermeyi muvaffak olmuştur. Günümüzde sanallaştırma teknolojisinde en fazla seçim edilen şirketlerin başında VMware gelmektedir. İmalat ettiği sanallaştırma teknolojileriyle isminden sıklıkla söz ettirmeyi muvaffak olmuş vaziyettedir. Bilgisayarlarda kullanmış olduğumuz masaüstü versiyonlar ile server tarafında faal olarak kullanılan bir hayli uygulamada varlığını sürdürmektedir.

VMware Ne İşe Yarıyor?

VMware faal olarak sektörde isminden sıklıkla söz ettirmeyi başaran profesyonel bir sanal teknoloji firmayı olarak öğreniliyor. Server ve kullanıcı idareyicilerinin pek çok sanal teknoloji projesini oluşturmasına destekçi olmaktadır. İmalat ettiği sanallaştırma yazılımları sonucunda kullanıcılar pek çok gereksinimlerini yazılım üzerinden giderebilmektedir. Böylece sanallaştırma teknolojileri faal ve pratik bir biçimde kullanılabilir.  VMware yazılımları günümüzde sunucu ve desktop olmak üzere 2 değişik platform için hazırlıklar yapıyorlar.

VMware birden fazla rakamda bilgisayarlarınıza işletim sistemleri kurmanıza imkânlar tanır. Böylece dual boot metotlarını kullanmanıza gerek kalmadan bilgisayarınızda dilediğiniz miktarda işletim sistemlerinizi kullanabilirsiniz. VMware bu alanda son derece işlevsel ve faal bir firma olarak öğrenilir. Bilgisayarınız üzerinde sınamaktan çekindiğiniz rastgele bir operasyonu çok süratli ve kolay bir biçimde VMware üzerinden asıllaştırabilirsiniz. Böylece Güncel sanallaştırma teknolojileri alanında yazılım projeleri hazırlamaya VMware oldukça destekçi olacaktır.

Manuel olarak boot işleviyle çalışan yazılımları tecrübeleyebilirsiniz. Bu alanda VMware son derece faal ve profesyonel bir vasıtadır. Özel yapacağınız operasyonlarınızı değişik ebatlarda işletim sistemlerinde yükleme yapmadan sınama yapabilirsiniz. Böylece ortaya daha profesyonel projeler çıkarma ihtimaline sahip olmuş olursunuz. Aynı zamanda Linux işletim sistemini desteklemeyen yazılımları çalıştırmak için de VMware taşıtı kullanılmaktadır.

VMware taşıtı çok süratli bir biçimde çalışma imkânına sahip vaziyettedir. Böylece süratli bir biçimde işlevsel bir alanda faaliyet göstermeyi muvaffak oluyor.

VMware Server Alanında Ne İşe Fayda?

VMware aynı zamanda sunucular üzerinde de oldukça pratik harekâtlara sahip vaziyettedir. Bir tek server civarı üzerinden birden fazla işletim sistemini oluşturabilmenize VMware imkân sağlar. Aynı oluşturacağınız işletim sistemlerini kısımlara ayırma mevzusunda da son derece yeterlilik sahibi bir vasıtadır. Pratik bir biçimde oluşturulan serverları idareyebilir, ayrıca bu serverları başka şahısların hakimiyetine verebilirsiniz.

VMware sizlere hem uzaktan ulaşım hem de yakından ulaşım özelliği sağlayan son derece fonksiyonel bir makinedir. Oluşturacağınız sanal serverları kolaylıkla askıya alabilir, dilediğiniz zaman askıdan çıkarabilirsiniz. Hakimiyet tamamen size aittir. VMware dilediğiniz kadar IP adresi oluşturma ve atama operasyonuna vakıf kılıyor. Bu özelliğiyle oldukça fazla seçim edilerek ön tasarıya çıkmaktadır.

VMware Kullanımı Nasıl Asıllaşıyor?

VMware kullanımı oldukça pratik ve kolay bir biçimde asıllaşıyor. Şahısların yalnızca bu alanda azıcık teçhizat sahibi olmaları gerekiyor, böylece operasyonlarını çok süratli bir biçimde reelleştirebilme imkânına faal olarak ulaşmış olurlar. VMware sisteminin çapraz özelliğe sahip platform sistemi bulunmaktadır. VMware kullanımı şu vasıtalar üzerinde asıllaşıyor. Bunlar; VMware Workstation, VMware Fusion ve VMware player biçimindedir. Bunlar üzerinden kolaylıkla VMware kullanımı reelleştirebilir, faal olarak faaliyetlerinizi sürdürebilme imkânına kavuşabilirsiniz.

Yukarıyadaki sayılan versiyonların tamı VMware desktop Windows aygıtlarda kullanılacak versiyonlar için geliştirilmiştir. Böylece meselesiz ve süratli bir biçimde kullanabilme imkânına ulaşmış olursunuz. VMware bu mevzuda sizlere geniş işlevli harekâtlar yapabilme, operasyonlarınızı süratli bir biçimde oluşturabilme harekâtları sunmaktadır.

VMware serverları kurabilmeniz için ilk kaynaklı bir işletim sistemine gereksiniminiz bulunmuyor. Montajı son derece kolay ve süratli olarak asıllaşıyor. Fakat şahısların burada dikkat etmesi gereken mevzulardan birisi de server kontrolüdür. Server kontrolünü galibiyetli bir biçimde idareyemeyen şahıslar VMware meselelerini çözmede oldukça fazla problemle karşı karşıya kalmaktadır. Dolayısıyla bu alanda kendinizi eğitmeniz ve geliştirmeniz son derece ehemmiyetli bir fonksiyonel etkene ev sahipliği yapmaktadır.

VMware masaüstü versiyonları gibi kullanıcı versiyonlarını kullanmakta son derece pratiktir. VMware alanında sistem idareyicinizde ayrıntılı bilgiler almanız VMware kullanımı açısından sizlere pratiklik sağlar.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın