Anasayfa » Genel » Semrush Nedir?

Semrush Nedir?

Semrush, anahtar kelimeler üzerinden tahliller yaparak teklifler sunan bir dijital pazarlama taşıtıdır. Btemizlettiği muhtelif özelliklerle dijital pazarlamacıların işini oldukça basitleştiren Semrush, pazarlama dünyasında en çok kullanılan vasıtalardan bkocamandır.

SEO, Google Ads ve sosyal medya pazarlamalarında kullanılabilen Semrush, kapsamlı tahlil yardımıyla rakiplerinin önüne geçmektedir. İnternet sitenizi geliştirmek için anahtar kelime odaklı, seo uzmanı bu vasıta sizin için emin bir kaynaktır. 2020 seneyi itibariyle Türkiye ’de de pazarlanmaya başlanmıştır.

Semrush Ne İşe Verim?

Semrush, domain üzerinden tahliller yapan ve anahtar kelime teklifinde bulunan işlevsel bir vasıtadır. Reklam yönetimi, sosyal pazarlama ve seo gibi mevzularda Semrush vasıtayı, kapsamlı bilgiler sunmaktadır.

Semrush ’ ın sunduğu bilgiler şöyle sıralanabilir:

Aylık ziyaretçi rakamı Ziyaretçi kaynağı Ziyaretçilerin kaynak dili, İnternet sitesine gelen backlinkler En fazla ziyaretçi sürükleyen sayfalar Sayfalardaki Adwords tıklanma oranları ve maliyetleri Kelime sıralamaları Rakiplere göre mevcut sıralama

Semrush ’ ın Avantajları Nelerdir?

Web sitenize alıcıları yönlendirmek için en Gerçek anahtar sözcükleri seçmelisiniz. Arama motorlarında en sık aranan anahtar sözcüklerin incelemesini yapan en iyi vasıtalardan bkocaman Semrush ’ tır. Nitelikli bir SEO vasıtayı kullanmak istiyorsanız Semrush vasıtayı seçim edebileceğiniz en iyi alternatiflerdendir. SEO teknikleriyle görüntülenme sayınızı arttırabilir ve potansiyel alıcılarınızı arttırabilmeniz için sunulan anahtar sözcükleri kullanabilirsiniz. Bu vasıta sitenizdeki sıralamaların düşüş ve yükselişi raporlamaktadır. Bu raporları pdf olarak indirebilirsiniz.

Semrush Kullanım Alanları Nelerdir?

Semrush sosyal medya pazarlamaları ve reklamların yönetimi mevzusunda üstün performans sunmaktadır. Semrush ile rakiplerinizin performansını tahlil ederek rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Gerçek rakip tahlili ile tüm sitelerde görüntülenme rakamı, nerelerden backlink aldıkları, nasıl reklamlar yaptıkları, kullandıkları anahtar kelimeler, alıcı kazancı gibi balakaları kapsamlı biçimde araştırarak kendi stratejinizi oluşturabilirsiniz.

Content Marketing Toolkit vasıtayı ile sitendeki pazarlama bilgilerine erişerek ölçüm yapabilirsiniz. Bu vasıta ile elde edebileceğiniz bilgiler şunlardır:

Kelime oranları Bağlantı oranları Backlink oranları Paylaşılan gönderi oranı Google sıralamanız Başlık ve H1 yaftaları Yayınlanma tarihleri

Bu stil bilgilerin tahlili ile internet sitenizin noksanlarını gösterebilirsiniz.

Projeler menüsü ile web sitenize iyi projeler kaydedebilirsiniz. Web sitenizde incelemenizi projelendirmek için sıralamaları yakından takip edebilir, back linklerinizi inceleyebilir ve SEO özelliklerini takip ederek web sıralamanızı takip edebilirsiniz. Böylelikle web sitenizin arama motorlarındaki sırasını görerek daha üstlerde çıkmaya müteveccih çalışmalar yapabilirsiniz.

Semrush Maliyetleri

Fiyatsız ve fiyatlı kutu alternatifleri sunan Semrush muhtelif kutu alternatifleri sunmaktadır. Semrush aylık 99- 399 dolar aralığında bir fiyata sahiptir.

Aza olduktan sonra sunulan 7 günlük fiyatsız sınama alternatifinden memnun kalırsanız fiyatlı versiyonu kullanmaya başlayabilirsiniz. Hesabınız etkin olduktan sonra taşıtın özelliklerinde faydalanabilirsiniz.

Sunduğu imkânlar ve eriştiği bilgiler ile sitenizin noksanlarını belirlemenizi sağlayan Semrush bu yararları göz önünde bulundurulduğunda verilen fiyata dokunmaktadır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın