Anasayfa » Genel » PrestaShop Nedir?

PrestaShop Nedir?

PrestaShop, sarih kaynak kodu ve fiyatsız bir özelliğe sahip olan bir e-ticaret yazılımıdır . 2005 yılında, Fransada yer alan bir bilim okulununun talebesinin projesi olarak kabul edilmiş olan PHP tabanlı yazılımdır.Yazılım popülaritesi dayanağıyla değişik olan 30 dile çevirilmiştir. PrestaShop, MySQL tabanını ve PHP yazılım dilini kullanmaktadır. 2011 yılının en iyi sarih kaynaklı e-ticaret yazılımı seçilmiş ve 5.000.000 ’dan daha fazla küresel çapta indirilme kıymetine sahip olmuştur . PrestaShop ’un çok fazla seçim edilmesinin nedeni , süratli ve kolay bir biçimde kurulabilinmesi ve tek bir merkezden zorunlu olan her şeyi sunabilmesidir. PrestaShop, temel olan PHP, HTML ve CSS bilgisi ile kolay bir şekilde ilave edebileceğiniz yüksek seviyede kodlama bilgisi gerektirmemektedir. Duyarlı tema alternatifi ile beraaber, ürünle arkadaş bir görünüm elde edebilmektesiniz ve profesyonel seviyede bir e-ticaret sitesine kolay bir biçimde sahip olabilirsiniz. PrestaShop ’ta, İdareyici oturumunu ön oturum olarak kullanmak oldukça kolay olan modüler bir yapıya sahiptir. İdareyici oturumundan, ürünleriniz için kategoriler oluşturabilir, ürün yerleştirmesi , sipariş tertip etmesi yapabilir, siparişleri idareyebilir ve modülleri daha fazla bilgiye sahip olmadan idareyebilirsiniz.

PrestaShop Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?

Prestashop 2007 yılında sarih kaynak kodlu yazılım lisansı alınmış olarak minik ve orta ölçekli şirketlerin kullanabileceği seviyede bir e-ticaret yazılımı özelliğinde olarak piyasaya sürülmüştür ya da geliştirilmeye açılmış olan bir projedir.

Prestashop Paypal ve Google Checkout gibi birden çok ölçüde muhtelif ödeme alternatifleri bulunmaktadır. Prestashop yazılımı 2010 yılında sarih ara en iyi sarih kaynak kodlu yazılım ve 2011 yılında ise en iyi iş uygulaması yazılımı olarak seçilmiştir. İdare oturumu başka bir deyişle sitenizin idaresini sağladığınız arka kısım ajax kodlaması ile yapılmış olup operasyonlarınızı daha da pratik biçimde ve görselliğe çokça umursanmış bir biçimde yapılmış olan sistemlerdendir.

Fiyatsız olarak geliştirilmiş olan paylaşıldığı modül ve blokları kullanabilmekte olduğunuz ve eklenti modül ya da tasarımları geliştirip belli bir fiyat karşılığında satılmasını isteyen şahıslar Prestahop resmi eklentiler sayfasından harekâtlarını yapabilirler. Prestashop vb. farkıl yazılım cinsleri bulunmaktadır. Prestashop dan evvelki yarıyılda bir çok geliştiricisi ve fiyatlı olarak geliştiren özellikle de Türkiye ’de olmakla birlikte bu sistem üzerinden çalışan oldukça fazla rakamda site ve firma bulunmaktaydı.

Opencard sistemi yüksek seviyede galibiyetli ve süratli tertip edilebilir hali ile bir hayli PHP yazılımcısını kendine Gerçek sürüklemektedir. En iyi biçimde hazırlanmış olarak sizlere sunulmuş olan prestashop başka bir deyişle e-ticaret yazılımı istediğiniz biçimde ayarlanabilmektedir . Bu yazılım dayanağıyla hayalinizde yer alan olduğunuz e-ticaret teması ile beraber bu yazılımı kullanarak satmak istediğiniz satış sitesine sahip olmuş olursunuz. Bu tasarımlar yapılırken hayalini kurduğunuz biçimde ayarlanmaktadır . Bir işletme sahibini temsil edecek şekilde hazırlanan bu siteler dayanağıyla oldukça iyi satışlar yapabilirsiniz.

 

PrestaShop Nedir?

 

Prestashop ’un Temel Özellikleri Nelerdir?

Bulut ya da Kendi Kendini Barındırabilme : PrestaShop bulutunda fiyatsız özellikte olarak bir mağaza ismine birkaç dakika içerisinde kayıt olabilir ya da sarih kaynaklı PHP kodunu indirerek kendinizi sistemde barındırabilirsiniz.

Şablonlar : Envato ’nun ThemeForest ’e eş bir şekilde PrestaShop, mağazanızı profesyonel biçimde özelleştirmek için cinsli yüksek nitelikli temalar satmaktadır.

Mağaza Oluşturucu : WordPress ’in eşi özelliğe sahip bir gösterge tablosu ile birlikte PrestaShop, detaylı bir şekilde olarak ürün listeleme, dolaşma ve arama da dahil olmak üzere zengin özelliklere sahip bir mağaza oluşturma arayüzü sunmaktadır.

Alışveriş Sepeti : PrestaShop, cinsli ödeme sağlayıcıları, ehemmiyetli nakliye cerrahları ve vergi kaideleri ile entegre olabilmektedir.

Mobil : PrestaShop ’un duyarlı olan mağazaları ve ödeme sistemleri onu olağanüstü seviyede kullanışlı bir hale getirmektedir. Arka uç gösterge panoları bile hareketli haldeyken idareye duyarlı.

E-Pazarlama : PrestaShop, arama meskeninizi optimize edebilmek ismine yerleşik ürün ve fihrist SEO entegrasyonu sağlamaktadır .

Beynelmilel : PrestaShop, elastik özellikte para üniteyi ve yere dayalı gönderim kaideleri dahil olmak üzere mağazanız için 65 dil tercümesi sağlamaktadır. Bulut idare operasyonu panosu sekiz değişik dilde kullanılabilir bunlar: İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Hollandaca ve Lehçe.

Entegrasyonlar : PrestaShop cinsli tema ve eklentiler, lüzumunuz var ise premium destek ve kiralık ajans ortakları dizini sunmaktadır. Mağazanızı başlatma hususunda takviye istiyorsanız, kullanılabilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın