Anasayfa » Genel » Netflix ’ten İlk Canlı Yayın Geliyor!

Netflix ’ten İlk Canlı Yayın Geliyor!

Netflix, yapacağı ilk canlı yayının tarihini açıkladı!

En popüler dijital yayın platformu Netflix ilk canlı yayınına hazırlanıyor. Disney+, Amazon Prime Video, HBO Max gibi platformların pazara girmesiyle rekabetin çoğalması Netflix ’in ciddi üye kayıpları yaşamasına neden olmuştu. Netflix de bir süredir üye rakamını çoğaldırmak ve abonelerini elinde yakalamak için değişik yollar sınamaya devam ediyor. Bunlardan bir başkası da canlı yayın. Netflix, Chris Rock‘ın “Chris Rock: Selective Outrage” adındaki gösterisini Türkiye zamanıyla 5 Mart 2023 tarihinde saat 06.00 ’da canlı olarak yayınlayacak.

Netflix ’in komedi kategorisinden mesul başkan yardımcısı Robbie Praw‘in, mevzuya ilişkin şu laflari paylaştı:

“Chris Rock bizim neslimizin en ikonik ve önemli komedi sanatçılarından biri. Tüm dünyanın canlı bir Chris Rock komedi etkinliğini deneyimleyebileceği ve Netflix tarihinin bir parçası olacağı için çok heyecanlıyız. Bu unutulmaz bir an olacak ve Chris ’in bu meşaleyi taşıdığı için çok onur dinliyoruz.”

Gösterinin canlı olması sebebiyle dili İngilizce olmayan ülkelerde altyazı sağlanamayacak gibi görünüyor. Fakat gösterinin daha sonra altyazılı olarak platform kütüphanesine eklenmesi bekleniyor.

Ünlü komedyen ve oyuncu Chris Rock, geçtiğimiz sene Oscar Ödül Merasimi ’nde Will Smith ’in kendisine attığı tokat ile de gündem olmuştu ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz

Chris Rock kimdir?

Amerikalı oyuncu ve komedyen Christopher Julius Rock III, kısaca Chris Rock, 7 çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak 7 Şubat 1965’te Andrews, Güney Carolina’da doğdu. Daha sonra ailesiyle birlikte Brooklyn’e gitti. Annesi Rosalie bir sosyal hizmet çalışanı ve hoca, babası Chris ise kamyon sürücüyü ve gazete dağıtıcısıydı. Babası 1988’de bir ülser ameliyatı sonrası yaşamını kaybetti. Diğer kardeşleri Andre, Tony, Brian, Kenny, Andi ve Jordan’dır. Chris Rock, Eddie Murphy tarafından keşfedildi. İlk kez 1984’te New York’ta Catch a Rising Star’da stand up yapmaya başladı. Çeşitli dizilerdeki ufak rollerinin ardından ilk sinema filminde, Eddie Murphy’nin “Beverly Hills Cop Part 2” filminde oynadı. Filmde, Eddie Murphy kamyonla makûs adamların parti yaptığı köşke gelince, oraya park edemeyeceğini söyleyen köşk çalışanı rolündeydi. İkinci filmiyse I’m Gonna Git you Sucka’da yine kısa bir rolde göründü. Ardından ünlü dizi “Miami Vice”ta bir kısımda yer aldı. 1990’da “Saturday Night Live” ekibine katıldı. Hem bu programla, hem stand-up gösterileriyle ABD’nin tanınmış komedyenleri arasına girdi. Sinema filmlerinde de oynadı, ancak “The Chris Rock Show” ve “Everybody Hates Chris” gibi programlarıyla özdeşleşti. 2005 ve 2016 senelerinde iki defa Oscar Ödülleri’nin sunuculuğunu yaptı. 1996’da Malaak Compton-Rock ile evlendi. Bu evlilikten Lola Simone d. 2002 ve Zahra Savannah d. 2004 isimli iki kızı dünyaya geldi. 2016’da 20 senelik eşinden parçaladı. 2018 senesinde “Chris Rock: Tamborine” isimli tek kişilik stand-up gösterisinin Netflix’te yayınlanmasıyla şöhretine nam kattı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın