Anasayfa » Genel » Mustafa Karahasanoğlu neden öldü? Akit Medya İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu kimdir?

Mustafa Karahasanoğlu neden öldü? Akit Medya İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu kimdir?

Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu hayatını kaybetti… Hastanede tedavi gören 74 yaşındaki Karahasanoğlu’nun vefat haberinin ardından, “Mustafa Karahasanoğlu kimdir? Neden öldü?” soruları büyük bir merakla araştırılıyor. Detaylar haberimizde… 

Mustafa Karahasanoğlu neden öldü? Akit Medya İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu kimdir?

MUSTAFA KARAHASANOĞLU KİMDİR?

Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde Dünyaya gelen Karahasanoğlu, 1969 yılında Milli Nizam Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı ile siyasi çalışmalarına başladı. 1974 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun olan Karahasanoğlu, aynı yıl Milli Gazete’de sorumlu müdürlüğe, 1979 yılında ise gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğine getirildi. 1982 yılına kadar bu görevi sürdüren Karahasanoğlu ardından çeşitli yayın organlarında görev yaptı.

Bu dönemde Türkiye’de ilk defa temsilcilik sistemi ile gazete abone dağıtım sistemini kurdu. Karahasanoğlu 1983 yılında İslam Takvimini çıkardı. 1988’de Cuma Dergisini yayın hayatına sokan Karahasanoğlu, 1993 yılında günlük olarak yayınlanan Beklenen Vakit Gazetesini çıkardı.

28 Şubat dönemindeki baskılara, 312 Generalin açtığı dava sürecindeki tehditlere karşı taviz vermeden yayınlarını sürdüren gazetenin Almanya baskısı ise, Alman İçişleri Bakanı’nın mahkeme kararı olmadan verdiği yasaklama talimatı ile engellendi.

MUSTAFA KARAHASANOĞLU NEDEN ÖLDÜ?

Karahasanoğlu yaklaşık olarak bir aydır hastanede yoğun bakım servisinde tedavi görüyordu. 

İçeriği Oyla

Yorum yapın