Anasayfa » Türkiye » Las Vegas Gezilecek Yerler Listesi

Las Vegas Gezilecek Yerler Listesi

Las Vegas dolaşılacak yerler ve reelleştirilen etkinlikler açısından oldukça avantajlı bir şehir olmaktadır. Zira özellikle bu mevzularda pek çok seçenek bulunmaktadır. Birbirinden hoş ve azametli mekanlara ya da doğal hoşluklara sahip olmaktadır. Las Vegas dolaşılacak yerler bakımından fazla olan ve sınırsız cümbüşün yaşanabileceği bir şehirdir. Bu noktada Las Vegas ’ta dolaşılacak yerler açıklanacak olursa, şu biçimde sıralanabilir;

The Strip

Las Vegas ’ın popüler mekanları ziyaret edilmek ve ışıltısı üryan gözle tecrübelenmek isteniyorsa, The Strip ilk seçimler arasında yer almalıdır. 7 kmlik bir sokağa sahiptir. Bu şehirde popüler olmasının en ehemmiyetli sebebi, kumarhanelerin bulunduğu yer olmasıdır. Ayrıca yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği en büyük 14 otele de sahip bir yerdir. Tüm bunların yanında ziyaretçilere golf oynayabilme imkânı da sunmaktadır. Etrafında pek çok golf sahası barındırır. Aynı zamanda cümbüş parkları da bulunur. Tatilciler bu alanlarda doyasıya eğlenerek, adrenalin seviyelerini çoğaldırabilmektedir. The Strip, her yaştan ve kesimden insanın eğlenebileceği bir alandır. Cümbüş lüzumunu karşılayacak mekânlara ve alışveriş tutkunları için seçenek mağazalara sahiptir.

Fremont Street Experience

En cümbüşlü ve azametli mekanlar arasında yer alan ve Las Vegas dolaşılacak yerler kategorisinde ilk sıralarda olan Fremont Street Experience, cümbüşlü dakikalar geçirmek isteyen tatilciler için harika bir seçim olacaktır. Bu yerde alışveriş ve cümbüş doyasıya reelleştirilebilir. Kent merkezini bir parti alanına dönüştürerek, tatilcileri led aydınlatmaların yansıttığı ışık gösterisiyle karşılamaktadır. Oldukça popüler olan bu alanda fiyatsız konserler izlenebilmekte ve daha önceki kumarhane mekanlarında süre geçirilebilmektedir.

Bellagio Las Vegas

Hoş bir tatil tecrübeyi yaşayabilmek için, Las Vegas ’ta en iyi konaklama yeri olarak seçim edilebilen Bellagio Las Vegas, değişik stilde kumar alternatiflerinin oynanabileceği bir alandır. Muhtelif konseptler ile oluşturulmuş, kafeleri ve lokantaları bulunmaktadır. Kumarhane dışında tatilcilerin sevinçle eğlenebileceği öteki alanları da mevcut olmaktadır. Değişik konseptler ile sunulan botanik bahçeleri dolaşılabilir, rehber ile beraber hoş sanatlar galerisindeki yapıtlar araştırılabilir ya da otelin ön kısmında bulunan havuzda süre geçirerek, bu alandaki seyir kısmından birbirinden cümbüşlü gösterileri izleyebilmek muhtemeldir.

Stratosphere Las Vegas

Bu şehrin dikkat çekici yüksekliğe sahip mekanlarından bir tanesi olan Stratosphere Las Vegas, 350 metrelik bir uzunluğa sahiptir. Geniş bir kumarhaneye ve yatak kapasitesine sahip olmaktadır. Tatilciler için 360 derecelik bir seyir imkânına sunar. İç ve dış teras alternatifleri ile Las Vegas ’ı en tepeden izleyebilme fırsatı elde edilebilir. Sahip olduğu özellikler sayesinde her yarıyıl pek çok tatilci tarafından dolaşmak için sıklıkla seçim edilen bir yerdir.

Red Rock Canyon National Conservation Area

Yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen, Las Vegas ’ta dolaşılacak en hoş doğal yerler arasında yer almaktadır. Genellikle şehirde geceleri yoğun bir gece yaşamı olduğu için, gündüz süreyi hoş bir etkinlik hakikatleştirmek isteyen turistler tarafından seçim edilebilmektedir. Kent merkezine 24 km uzaklığa sahip olan bu alanda, kızıl renkli kayalar bulunmaktadır. Kızıl kaya kanyonu olarak da adlandırılmaktadır. Muhteşem bir manzara sunmaktadır. Özellikle gün batımında toprağa vuran güneş ışığının kızıl kayalara yansımasıyla, görsel bir şölen sunmaktadır. Doğa sporlarının yapılabildiği bu alanda, kamp yapabilme fırsatı da elde edilebilmektedir.

The Venetian Las Vegas

Las Vegas tatilini daha da neşeli bir hâle getirecek olan bu alanda, hem azametli ve geniş bir alana sahip olan kumarhanesinde süre geçirilebilir hem de sunulan muhtelif etkinlikler değerlendirilebilir.  Konaklama ve cümbüş sektöründe mükâfata layık görülmüştür. Bu alanda birbirinden hoş kafelerde neşeli süreler geçirebilmek ve masaj imkânlarından faydalanabilmek muhtemeldir. Ayrıca göl içerisinde gondola binerek, bir gezinti de reelleştirilebilir. Tüm bunların yanında seçime göre bayanlara özel içerikler de sağlanabilmektedir.

The Mob Museum

Pek çok tatilcinin alaka gösterdiği The Mob Museum, Las Vegas ’ta dolaşılacak kültürel alanlar arasında yer almaktadır. Bu müzeyi ziyaret eden tatilciler, FBI görevlilerinin kabahatleri tutmakta kullandığı donanımları göreöğrenmektedirler. Ayrıca değişik kabahat teşkilatlarına ait teçhizatlarda bu alanda sergilenmektedir. 2012 senesinde ziyarete açılmıştır ve tarihi bir adliye binasında yer almaktadır. Las Vegas dolaşılacak yerler listesinde bulunan alanlar, oldukça dikkat çekici ve cümbüşlü süre geçirilebilen yerler olmaktadır.

Las Vegas Dolaşılacak Yerler

İçeriği Oyla

Yorum yapın