Anasayfa » Yazılım » Google AMP Tarama anormalliği sorunu çözümü (2023 güncel)

Google AMP Tarama anormalliği sorunu çözümü (2023 güncel)

Merhaba sevgili google amp mağdurları;Yukarıdaki sorunu yaşıyorsanız, Yapmanız gereken belli başlı özel durumlar için yazımızı okumaya devam ediniz.

1- X ve Y site olarak değerlendirelim her iki sitenizi de, X sitede bulunan başlık / resim adları Y sitenizde de birebir aynı olmak zorundadır. Aynı olmaması durumunda zaman zaman AMP kopma problemleri yaşayabilirsiniz..
2- Robots.txt dosyanızın erişilebilir ve AMP v.b sayfalar için Allow: olması gerekmektedir. Aksi takdir de google botları sitenize uğradıklarında bu duruma denk gelir ise yukarıda ki hatayı alabilirsiniz.
3- Yukarıdaki 2 madde de sorunsuz ise o zaman işiniz Hazreti Google’a kalmış demektir. Google ara ara Dns dağılımı problemi nedeniyle amp sayfaları tarama anormalliği olarak görebilmektedir. Bunun içinde beklemekten başka tek bir çareniz var ( beklemek genel de 3-7 saat arası sürmektedir ) Beklemek yerine domaini değiştirebilirsiniz. ( 301 ile daha kısa sürede gelmesini sağlayabilirsiniz )

Konu ile alakalı soru / sorunlarınızı aşağıda yorum olarak atmanız durumunda, 3-5 saat içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır. Bol hitli günler.. GenelBlog.Com.TR

5/5 - (3 Oy)

Yorum yapın