Anasayfa » Rehber » Bebeklerin Rahat Uyuması İçin Dua (Çok Etkili)

Bebeklerin Rahat Uyuması İçin Dua (Çok Etkili)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde bebeklerin rahat uyuması için dua konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte bebeklerin rahat uyuması için dua konusunda doğru cevabı verdik. Aynı zamanda bebekler için dua, uyku duası, bebek uyutan dua başlıklarında farklı bilgiler verdik.

Yeni doğan bebeklerde çok sık bir şekilde uyku sorunu meydana gelebilmektedir. Yeni doğan bebeğin ilk aylarında yaşanan uyku sorunu anneyi epey bir sinirlendirebilir ve ne yapacağı konusunda bilinçsizce hareket edebilir. Büyük bir sıkıntıya giren anne ve baba yani ebeveynler için bebeğinin uykusuz kalması durumu aynı zamanda ebeveynlerinin de uyku konusunda sorun yaşamasına neden olur. Bebekler için okunabilecek olan bebeklerin rahat uyuması için dua sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

Bebeklerin Rahat Uyuması İçin Dua

Bebeklerin Rahat Uyuması İçin Dua

Bebeğiniz veya kendiniz uyku sorunlarıyla baş başa kaldıysanız ona Fatiha suresini okumayı deneyin. Bebeklerin rahatlaması ve daha rahat bir uyku uyumasında önemli bir etkiye sahip olan Fatiha suresi ‘’uyku niyetiyle’’ okunur. Bebeğinize Fatiha suresini okuyarak onun çok daha huzurlu bir uykuya dalmasını sağlıyorsunuz.

Uyku Duası: Fatiha Suresi

Elhamdulillahi rabbil’alemin, Errahmanir’rahim, maliki yevmiddin iyyake na’budu ve iyyake nesta’in İhtinessiratel mustakim siratellerizine en’amte aleyhim gayrilmıağdubi aleyhim ve leddallin. Amin…

Bebek Uyutan Dua

Bebeğiniz veya sizde çok sık uykuya dalma sorunu veya uykudayken çok sık uykudan uyanma, korkma gibi sorunlarla karşı karşıya kalıyorsanız İnşirah suresi bu konu da sizlere yardımcı olacaktır. Bebeğiniz ve siz artık uykularınızı bu duayla çok daha huzurlu bir şekilde geçirebilirsiniz. 

Duayı okumaya başlamadan niyetinizi kalbinizden geçirin ve duayı samimi bir şekilde okuyun. Uyku duası olarak okunan İnşirah suresi 1 sefer değil 3 kere tekrarlanarak okunur.

İnşirah Suresi

Elem neşrah leke sadrek Ve vada’na ‘anke vizreke Elleziy enkada zahreke Ve refa’na leke zikreke Feinne me’al’usri yasren İnne me’al’usri yüsren feiza ferağte fensab ve ila rabbike ferğab.

Bebekler İçin Dua

Bebeğinizin nazar dolayısıyla uyku problemleri ortaya çıkmış olabilir. Siz dahi bebeğinize nazar değdirmiş olabilirsiniz. Nazar Kur’an Kerim’i de bile geçer ve nazarla alakalı olarak Peygamber Efendimiz (S.A.V) şu sözü söyler; ‘’İnsanların yarısı nazardan ölür.’’

Sevdiğiniz kişiler veya bebeğiniz uyku uyumada epey bir sorun yaşıyorsa onun için hem nazar duası okuyabilir hem de uyku duası okuyabilirsiniz. Uyku duası sonrasında okuyacağınız Felak Suresi bebeğinizin nazarlardan korunmasına da yardımcı olacaktır.

Felak Suresi

Bismillahirrahmânirrahîm. Kul e’ûzü birabbil felak. Min şerri mâ halak. Ve min şerri ğasikın izâ vekab. Ve min şerrinneffâsâti fil’ukad. Ve min şerri hâsidin izâ hased.

Bebeklerin Uyku Sorunu Nasıl Çözülür?

Yenidoğan bebeklerin bir çoğunda hatta hemen hemen her birisinde uyku problemleri olması çok normaldir. Fakat bu uyku problemleri ebeveynlere büyük zorluklar yaşatarak kendilerinin de uykusuz kalmasına neden olur. Bebeğiniz ve kendiniz uyku sorunlarıyla baş başa kaldıysanız bu durumu doktorunuza danışarak çok daha net bir şekilde sağlıklı olarak çözebilirsiniz.

Bebeğinizin uyku sorununu çözebilmek aşağıdaki maddeli listeyi uygulamayı deneyebilirsiniz:

Ilık banyo yaptırmak. Kitap veya masal okumak. Şarkı söylemek. Müzik dinletmek. Beslemek. Odasının yeteri kadar karanlığa sahip olmasını sağlamak.

Trend kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın