Anasayfa » Genel » Zehra Canan Bayer

Zehra Canan Bayer

Unvan

Arkeolog

Doğum Tarihi

11 Haziran 1971

Şehir

Trabzon

Ülke

Türkiye

Zehra Canan Bayer, 11 Haziran 1971 tarihinde Trabzon ’da doğdu. İlköğrenimini burada, ortaokulu Kadıköy Kız Lisesi ’nde ve liseyi İstek Vakfı Semiha Şakir Özel Sınama Lisesi ’nde bitirdi.

1990 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Kısmı ’ne girdi ve buradan birincilikle mezun oldu. 1994 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Tarihi Programı ’nda başladığı Yüksek Lisansını 1996 ’da bitirdi. Aynı sene Deulcom International ’dan Milletle İlişkiler Uzmanlığı Sertifikası almaya hak kazandı ve bir zaman bu sektörde çalıştı.

2003 ’te Mimar Sinan Hoş Sanatlar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Batı Sanatı ve Modern Sanat Programı ’nda Hekime eğitimine başlayan ve Cumhuriyet Yarıyılı 1923–1950 ressam yazıları üzerine tez hazırlamakta olan Bayer ’in “Asker Ressam Hüseyin Zekâi Paşa ve Yapıtları” Lisans Tezi ile “Türkiye ’de Yabancı Bir Mimar: William James Smith” Yüksek Lisans Tezi başlıklı bilimsel çalışmalarının yanı gizeme Sanatsal Mozaik ve Türkiye ’de Sanat mecmualarında yazıları bulunuyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın