Anasayfa » Genel » Televizyonda En Çok İzlenen Yerli Diziler! (22-28 Ocak 2023)

Televizyonda En Çok İzlenen Yerli Diziler! (22-28 Ocak 2023)

22-28 Ocak haftasında televizyon ekranlarında en çok izlenen yerli diziler muhakkak oldu!

On haftadan sonra ilk kere ikinci sıraya gerileyen “Yalı Çapkını” dizisi yüksek reytingleriyle tekerrür liderlik koltuğuna oturmayı muvaffak oldu. Geçtiğimiz haftaya göre 1,50 puan kadar düşen “Gönül Dağı” dizisi listede ikinci sırayı alıyor. Üçüncü sırada 10 reyting puanını aşan “Kuruluş Osman” yer alıyor.

“Son zamanlarda TV ’de en çok neler izleniyor?” diye merak ediyorsanız, bu liste size rehber olabilir.

 

1 – Yalı Çapkını S01 – B19

Star TV

Varlıklı bir ailenin oğlu olan Ferit, sefahatiyle şöhretlidir. Bunun üzerine dedesi Halis Ağa, Ferit ’in evine polis baskını yaptırır ve memleketi Gaziantep’ten yakın oldukları bir ailenin kızını torununa gelin olarak almaya karar verir.

 

2 – Gönül Dağı S03 – B84

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 1

Bir gün çocukluk aşkı Dilek’e yine kavuşmanın hayalini kuran Taner ve iki kuzeni, kısıtlı ihtimallerle gayret ederken, unutulmaz bir vakanın yolunu açar.

3 – Kuruluş Osman S04 – B114

atv

20 Kasım 2019’da ilk kısmı yayınlanan dizi Bozdağ Film’in üretimciliğini üstlendiği rejisörlük koltuğunda Metin Günay’ın oturduğu senaryosunu Mehmet Bozdağ’ın yazdığı Diriliş Ertuğrul’un devamı görüşüde tarih, serüven ve drama cinsinde hazırlanan bir Türk dizisidir.

Dizi, isminden de anlaşılacağı üzere Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Ertuğrul Gazi’nin oğlu Osman Bey’in yaşamını betimlemektedir.

 

4 – Yargı S02 – B51

Kanal D

Yolları bir cinayet davasıyla kesişen bir avukat ve bir savcı, katili bulmak için beraber çalışmak zorunda kalacak ve bu onların yaşamlarında geri dönüşü olmayan bir kırılma noktası yaratacaktır.

 

5 – Teşkilat S03 – B62

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 1

Teşkilat dizisi, ülkesi için kendi yaşamlarından bırakıp kalabalıkların içinde görünmez olmaları gereken bir görevi kabul ederek, “yer altına” inen yedi vatan sevdalısının hikâyesini ekrana getirecek… Ankara’daki SİHA fabrikasına terör hamlesi tertip edilir. Hücumun yabancı istihbarat servisleri tarafından organize edildiği tespit edilir. Bunun üzerine Ulusal İstihbarat Teşkilatı içinde saklı bir tim kurulur. Bu timin emeli hücumun arttaki eforları tespit etmek ve ortadan kaldırmaktı.

 

6 – Ateş Kuşları S01 – B03

atv

“Ateş Kuşları” dizisi mukadderata karşı koymayı başaran cadde çocuklarının öyküsünü anlatıyor. Kendilerine “Köksüzler” diyen grubun en büyüğü 13, en miniği 6 yaşında, biri kız, biri otistik olan beş cadde çocuğundan oluşuyor. Çöplükte kırk günlük bir bebek bulmalarıyla ise yaşamları değişik bir yola sapıyor. Dizide, bu çocukların “Köksüzler”den “Ateş Kuşları”na dönüşme yolculuğunu izliyoruz.

 

7 –  Alparslan: Büyük Selçuklu S02 – B43

TRT1

11. asırda galibiyetleri ile imparatorluğu genişleten Selçuklu hanedanının ikinci padişahı Sultan Alparslan’ın yaşamını ve zaferlerini anlatan dizi Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin devamı kalitesindedir.

 

8  – Al Sancak S01 – B02

TRT1

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin galibiyetlerini anlatan dizi,

dünyada başlayan keşmekeş, ülkelerin güvenlik siyasetlerini gözden geçirmesine neden olur. Enerji havzalarının terör örgütlerinin hakimiyetine vazgeçilmesiyle Güncel bir yarıyıla girilir.

 

9 – Ömer S01 – B03

Star TV

Müezzin Ömer ’in Selahattin Paşalı kendisinden yaşça büyük Gamze ’ye Gökçe Bahadır aşık olması yaşamındaki tüm balansları değiştirecektir.

 

10 – Yasak Elma S06 – B163

Fox TV

Zeynep Sevda Erginci ve Yıldız Eda Ece birbirine çok düşkün ama hayalleri birbirinden tamamen değişik olan iki kardeştirler. Yıldız ’ın yaşamı sosyetenin kraliçesi Ender Argun ’la Şevval Sam tanışınca değişir. Ender, Yıldız ’ı kocası Halit Argun ’dan Talat Bulut kurtulmak için kullanmaya karar vermiş ve Yıldız ’a yaşamının önerisini sunmuştur. Yıldız ’ın yaşamında bunlar olurken, Zeynep ’in çalıştığı şirket Alihan Taşdemir Onur Tuna tarafından satın alınır. Alihan son derece böbürlü, ukala, zengin bir iş adamıdır. Zeynep ve Alihan ’ın terslikleri kısa zamanda bir etkileşime dönüşür. Zeynep ’in öğrenmediği şey ise Alihan ’ın Halit ’in ortağı ve ikinci karısının kardeşi olmasıdır. Yıldız ’ın vereceği karar sadece kendini değil Zeynep ’i de etkileyecektir.

 

Kaynak

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın