Anasayfa » Genel » Sfenks Kedisi Fiyat

Sfenks Kedisi Fiyat

Sfenks kedisi maliyetleri ne kadar? Evcil hayvan beslemek isteyen pek çok birey vardır. Bu kapsamda kediler daha sık bir biçimde seçim edilir. Çünkü bakımı oldukça basittir. Özellikle tür kedilere müteveccih büyük bir alaka mevcuttur. Peki, Sfenks Kedisi Maliyet ne kadar?

Sfenks Kedisi Maliyet

Sfenks kedisi de bunlardan bir tanesidir. Bu canlılar yapıları itibariyle oldukça alaka çekicidir. Şayet maliyetlerinin nasıl olduğunu merak ediyorsanız, genel olarak 3.500 TL ile 5.500 TL aralığında satılmaktadır.

Sfenks Kedisi Maliyet değişmesinin bir hayli sebebi vardır. Cinsiyeti, aşılarının bütün olup olmadığı, eğitim vaziyeti, yaşı en ehemmiyetli etmenleri alana getirmektedir.

Sfenks Kedisi Nasıl Alınabilir?

Sfenks kedisi almak istiyorsanız, ilk olarak bunlar tür kedi olduğu için sığınaklarda genellikle olmadıklarını öğrenmeniz gerekir. Bu sebeple nasıl alınabileceği sual işaretleri oluşturabilir.

Şayet yaşadığınız yerde mevcut olan petshoplara giderseniz, satılık olanları görmeniz muhtemeldir. Bunun yanı gizeme internetten satılık olarak da keşfedebilirsiniz. Ancak sahiplendirme yoluyla da bulabilirsiniz.

Özellikle kediler yavruladığı zaman bakım ve mama giderleri çoğaldığı için, sahipleri sık sık sahiplendirme yoluna gidebilir. Şayet kediye artık bakacak vaziyeti yoksa da benzersi söz mevzusu olabilir. Şayet sosyal medya platformlarını ve internet sitelerine bakarsanız, sahiplendirme ilanlarını da göreöğrenirsiniz.

Sfenks Kedisi FiyatSfenks Kedisi Maliyet

Sfenks Kedisi Özellikleri

Bir tür kedi besleyecekseniz, bunun özelliklerini de öğrenmeniz gerekir. Sfenks kedisi özellikleri ana hatları ile altta olduğu gibidir;

Ülke: Kanada / Toronto Faize: Orta seviye Ebat: 3-5 kilogram arası Şahsiyet: Uslu, uysal ve iyi mizaçlı Tüy yapısı: Tüysüz ya da az tüylü Gövde: Sert ve kalın adaleli Tüy dökme: Tüy dökmez Kürk: Yok

Ayrıca Sfenks kedisi nasıl beslenir de öğrenmeniz gerekir. Bu canlıların yavruları, tıpkı değişik yavru kedilerde olduğu gibi protein oranı yüksek, nitelikli yavru kedi mamaları ile beslenmelidir. Hububat kapsamayan mamalar öneri edilir.

Yaş mama vermek olası olsa da bunlar kuruya göre daha lezzetlidir ve alışkanlık yapabilir. Dolayısıyla sık sık öneri edilmez. Ayrıca yalnızca yaş mama vermek, yavru kedilerde sindirim problemleri oluşturabilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın