Anasayfa » Genel » React Skeleton Nasıl Kullanılır?

React Skeleton Nasıl Kullanılır?

React Skeleton kullanımı, için yapılması gereken harekât,bilgilerin yüklemesi hakikatleşmediği zaman Skeleton başka bir deyişle iskelet bileşeni kullanılır.  Kullanımı oldukça kolaydır. Dünya genelinde birçok ünlü firmalar ve markalar tarafından kullanılmıştır. React, sanal DOM kullanarak çok daha iyi sayfa optimizasyonu sağlar. Facebook tarafından tanıtılmış olan Javascript kütüphanesi olarak işlev görmektedir.

React Nedir?

React, en popüler Javascript kütüphanesi işlevini görmektedir. Kullanıcı arayüzü UI oluşturmak üzere kullanılmaktadır. Sarih kaynaklı bir koddur ve bilgiler yüklenmediği zaman iskelet bileşeni kullanmaktadır. Arayüz oluşturmak ismine bileşenler yine kullanılabilir. Bileşenlerde component denilen yapılar kullanılmaktadır. Bu bileşenler birçok görsel ara suratın bileşenleridir ve yine kullanılma özelliği vardır. Facebook tarafından 2011 senesinde geliştirilmiştir. React kullanıcı arayüzü oluşturmaya yarayan geliştirilmiş kütüphanedir.

React Skeleton Neden Kullanılmalıdır?

React Skeleton kullanımı ile alakalı en net özelliği kullanımı kolay olmasıdır. React Skeleton kullanımı bilindiğinde yurt dışı ve yurt içinde, birçok iş olanağı sunmaktadır. Çok büyük sponsor topluluğuna sahiptir. En çok hoşlanılan framework ’ü olarak seçilmiştir. Rastgele bir uygulama için oluşturulan uygulama öbürlerinde de kullanılabilmektedir. Performans açısından oldukça süratli neticeler vermektedir.

React Skeleton Nasıl Kullanılır?

React Skeleton kullanımı oldukça kolaydır. Daha iyi performans sergilemesinden dolayı olduğu söylenemez. Daha çok yazmayı kolay hale getirdiği için seçim edilmektedir. Skeleton kullanımı için React JS ile yapılması gerekenler şu biçimdedir.

React Skeleton uygulaması oluşturarak modül montajı reelleştirme

Adım: npx oluştur-tepki-uygulama klasör ismi operasyonlarını kullanarak, React uygulaması oluşturulur. Adım: cd klasör ismi komutu girilerek, klasör ismi projesi oluşturulur. Adım: npm install @material-ui/core, npm install @material-ui/lab komutu ile malzeme ui montajı asıllaştırılır. Adım: Misal kodlar yazılarak App.js dosyası oluşturulur.

Uygulama Çalıştırma Adımı:

Uygulama çalıştırma adımı ile npm başlangıç projesinin kök dizini oluşturulur. Son safhada, tarayıcı açılarak http://localhost:3000/ adres ile çıktıyı oluşturulmalıdır.

React Skeleton Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

React Skeleton ortaya çıkışı, 2011 senesinde Facebook ile reelleşmiştir. Facebook 2011 senesinde yayınladığı Javascript portu yayınlayarak, Reach içine program dilini yerleştirmiştir. XHP; kullanıcı taraflı olan ve bileşen oluşturmayı sağlayan, PHP alan yüküne sahiptir. Facebook yükselişe geçtiği yarıyıllar olduğu için daha çok hakimiyet sahibi olmak için programlama lüzumu dinlemektedir. Facebook çalışanları XHP sistemini baz alarak bir fikir ortaya sundu. Ortaya sunulan fikir geliştirilerek, Fax JS ismi verilen ilk versiyonu ortaya çıkarmayı başarmıştır.

React Skeleton ortaya çıkışı, ile ilk zamanlarda yanlış taktikleri beraberinde getirdi. Daha sonra Gerçek strateji ve adımlarla günümüzde en çok kullanılan kütüphanelerden bkocaman olmayı başardı. Özellikle Airbnb ve Netflix gibi büyük işletmelerin, React Skeleton seçim etmesi sebebiyle geliştiricilerin alakasını sürüklemeyi başardı. Ayrıca seneler süren gelişimini bitirerek, React Skeleton  stabil bir yapıya sahip olarak en çok kullanılan sarih kaynaklı kütüphane olmayı başardı

İçeriği Oyla

Yorum yapın