Anasayfa » Rehber » Play Store Arama Geçmişi Nasıl Silinir? (Güncel Yöntem)

Play Store Arama Geçmişi Nasıl Silinir? (Güncel Yöntem)

Play Store arama geçmişi nasıl silinir? Sorusunu sık bir şekilde alıyoruz. Play Store arama geçmişi, indirilecek Güncel uygulamalar ve oyunlar bulmak için harika bir araçtır. Diğer insanların neleri aradığını ve neleri en faydalı bulduklarını görmenizi sağlayarak ilginizi çekebilecek Güncel içerikleri keşfetmenizi kolaylaştırır. Peki, play store arama geçmişi nasıl silinir? İşte sizlere Gerçek cevabı!

Play Store arama geçmişinize erişmek için Android cihazınızda uygulama mağazasını açın ve ekranınızın sol üst köşesindeki menü düğmesine dokunun. Buradan “geçmiş “i seçin. Bu, son zamanlarda aradığınız tüm uygulamaları ve oyunları gösterecektir.

Play Store Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Play Store Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Play Store ’daki arama geçmişinizi silmek istiyorsanız, işte iki yöntem.

Yöntem 1: Ayarlar ’a gidin ve ardından Gizlilik > Google > Arama geçmişine gidin. Buradan, tüm son aramalarınızı görüntüleyebilir ve silmek için her birine tek tek tıklayabilirsiniz. Yöntem 2: Play Store uygulamasını açın ve Menü > Hesap > Sipariş Geçmişine gidin. Ardından, tek tek öğeleri veya tüm öğeleri bir kerede silme seçeneğiyle birlikte bu siparişin daha ayrıntılı bir görünümünü görmek için üstteki listeden bir öğe seçin.

Play Store Arama Geçmişi Silme

Eminim hepimiz Play Store ’da gezinirken bir anda aylar önce bir şey aradığımızı hatırlayıp hiçbir sonuç bulamadığımız o anı yaşamışızdır. Bir uygulama veya oyun ararken arama geçmişinizin nerede olduğunu bilmemenin biraz sinir bozucu olabileceğini biliyorum, bu nedenle Play Store arama geçmişinizi temizlemenin ne kadar kolay olduğunu sizinle paylaşmak istedim.

Aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir:

Google Play Store sayfasına gidin ve hesap bilgilerinizle oturum açın. Sayfanın sol üst köşesindeki üç çubuğa dokunun. Bu bir menü açacaktır. “Hesap “ı seçin “Kişisel” altında “Arama Geçmişi “ni seçin sayfanın sol tarafında. Sağ üst köşedeki “Tüm arama geçmişini temizle” öğesini seçin.

İşte bu kadar! Play Store arama geçmişiniz temizlenecek ve artık kafanızın içinde bir zamanlar belirli bir uygulamayı veya oyunu aradığınızı hatırlatan o sinir bozucu küçük ses için endişelenmenize gerek kalmayacak.

Play Store Arama Geçmişi Kapatma

Play Store ’da arama yapmak, Güncel uygulamalar, oyunlar ve seveceğiniz diğer içerikleri bulmak için harika bir yoldur. Ancak bazen başkalarının nelere baktığınızı görmesi biraz fazla kolay olabilir. Bu nedenle arama geçmişinizi kapatmak çok faydalı bir özelliktir – etkinliğinizin gizli kalmasını sağlar.

Play Store arama geçmişinizi kapatmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir:

Cihazınızda Google Play Store uygulamasını açın ve ekranın sol üst köşesindeki menü simgesine dokunun. Açılır menüden Ayarlar ’ı seçin. Sen ayrıca ekranınızın üst kısmındaki üç yatay çizgiye dokunarak ve “Ayarlar “ı seçerek de buraya ulaşabilirsiniz. Aşağı kaydırın ve Arama geçmişini temizle öğesine dokunun. Bu, Play Store arama geçmişinizi sizin için temizleyecek ve başkalarının daha önce ne aradığınızı görmesini engelleyecektir. Ne yazık ki arama geçmişinizi her kapatmak istediğinizde bunu yapmanız gerekecektir.

Play Store Arama Geçmişi Nerede?

Google Play arama geçmişinizin nerede saklandığını arıyorsanız, Gerçek yere geldiniz. Bu makalede, ihtiyaç duyduğunuzda önceki aramalarınıza hızlı ve kolay bir şekilde erişebilmeniz için Play Store arama geçmişinizi nerede bulacağınızı ve yöneteceğinizi göstereceğim.

İlk olarak, mobil cihazınızda veya masaüstü bilgisayarınızda Google Play Store ’u açın. Ardından, ekranın sol üst köşesindeki üç satırlı menü simgesine dokunun veya tıklayın. Buradan “Hesap Tercihleri “ni ve ardından “Arama Geçmişi “ni seçin Bu sizi daha önce yaptığınız tüm aramaların listelendiği Güncel bir sayfaya götürecektir.

Freer.es Takipçi Hilesi içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın