Anasayfa » Genel » “Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm” Beş Günde 80 Milyon Dolar Hasılat Elde Etti!

“Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm” Beş Günde 80 Milyon Dolar Hasılat Elde Etti!

“Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm”, ilk beş gününde 80 milyon dolarlık bir hasılatla gişe rekoru kırarak Güncel bir liderlik pozisyonuna yükseldi.

Mission: Impossible” serisinin yedinci filmi olan “Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm“, vizyonda geçirdiği ilk beş gününde 80 milyon dolarlık bir hasılat elde ederek, açılış hafta sonunda ise 56,2 milyon dolarla Box Office Amerika Birleşik Devletleri‘nin Güncel lideri oldu. Evvelden temenniler, evvelki filmi olan “Mission: Impossible – Yansımalar” gibi takribî 60 milyon dolarlık bir açılış hafta sonuna erişeceği Gerçekltusundaydı. Ancak, film bu temennilerin hafifçe altında kalarak azıcık hayal kırıklığı yarattı. Pandemi sebebiyle çekimlerin birkaç kere topalladığı, bu surattan da prodüksiyon maliyetinin 290 milyon doları bulduğu göz önüne alındığında, “Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm” açılış hafta sonunda dünya genelinde 235 milyon dolarlık bir hasılat elde etti.

Dini inancın ön tasarıda olduğu imallerden olan ve hakikat bir hikâyeden uyarlanan “Sound of Freedom“, yaz yarıyılının gişede afallatan imallerinden biri oldu. Film, geniş bir dağıtıma sahip olduğu iki hafta sonunda açılış hasılatına göre %37 oranında bir çoğalış gösterdi ve 27 milyon dolarla ikinci sıraya yükseldi.

Evvelki hafta sonunun gişe lideri olan “Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı“, 13 milyon dolarlık hasılatıyla üçüncü sıraya geriledi, aynı biçimde “Indiana Jones ve Kader Kadranı” ise 12 milyon dolarlık kazancıyla gösterimdeki üçüncü hafta sonunu dördüncü sırayla bitirdi. “Elemental: Tabiatın Eforları” ise 8,7 milyon dolarlık hasılatıyla beşinci sıraya yerleşti.

Box Office Amerika Birleşik Devletleri – 14 – 16 Temmuz 2023 Hafta Sonu Top 5
1- Mission: Impossible – Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm – 56,2 milyon dolar 
2- Sound of Freedom – 27 milyon dolar 
3- Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı – 13 milyon dolar
4- Indiana Jones ve Kader Kadranı – 12 milyon dolar
5- Elemental: Tabiatın Eforları – 8,7 milyon dolar

Kaynak: Box Office Türkiye

İçeriği Oyla

Yorum yapın