Anasayfa » Genel » Laravel Nedir?

Laravel Nedir?

Günümüzde web uygulaması geliştirmek isteyen şahısların en çok kullandığı program Laravel ’dir. Laravel profesyonel teçhizat özelliklerine sahiptir. Kullanımı bireylere birçok avantaj sağlar. Web sitenizin PHP, OOP özelliklerinden faydalanmasında dayanakçı olur. Laravel kullanılması pratik, anlaşılması kolaydır. Profesyonel ve acemi web sitesi geliştirmek isteyen bireyler tarafından kullanılıyor. Laravel ile projelerinizi çok süratli biçimde Gerçekleşebilirsiniz.

Laravel programının sürat optimizasyonu oldukça profesyoneldir. Laravel 2011 senesinde oluşturulmuş bir Framework olma özelliğini taşır. Aynı zamanda Laravel kullanımı fiyatsızdır. İstediğiniz kadar vakit Laravel kullanabilirsiniz. Sistem sizden hiçbir biçimde fiyat arz etmez. Laravel MVC tasarım alt yapısını kullanıyor. MVC modeli oldukça profesyonel özelliklere sahip, gelişmiş bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Laravel Özellikleri Nelerdir?

Laravel fiyatsız bir web tasarımı yapma programıdır. Kolay kullanım özellikleriyle ön tasarıya çıkıyor. Pratik yapılıdır. Aynı zamanda çok süratli işlevselliği bulunur. Projelerinizi çok süratli olarak Laravel kullanarak hazırlayabilirsiniz. Laravel kullanıcılarına MVC tasarım modülü olanağı sunar. MVC tasarımıyla web sitenize en gelişmiş tasarım modellerini yükleyebilirsiniz.

Acemi ve profesyonel web sitesi geliştirmek isteyen şahısların kullanabileceği bir Framework olarak karşımıza çıkar. Komut dizi çok basittir. Aynı zamanda söz dizimi de anlamlıdır. Laravel kullanmayı çok çabuk bilirsiniz. Hiçbir zorlayıcı yapısı bulunmuyor. OOP, PHP gibi yazılımların tüm avantajlarından, özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Transparan seviyede kod yazmak isteyen bireyler için bulunmaz bir nimettir.

Laravel ’in Öbür Bvefatları Nelerdir?

Laravel çok işlevli yapısıyla ön tasarıya çıkan bir Framework olma özelliğiyle şahısların karşısına çıkıyor. Aynı zamanda Laravel birçok bvefatlara dağılmış gidişattadır. ORM bvefatı Laravelin en  ehemmiyetli bvefatını oluşturur. ORM; web sitesindeki nesnelerle ilişki kurmanızı sağlayan yapıdır. Web sitenizdeki nesneler üzerinde her türlü operasyonu ORM koduyla yapabilirsiniz. Dolayısıyla ORM kodu web sitesi tasarımında ve geliştirilmesinde ehemmiyetli bir yere sahiptir.

Bir öbür bvefat ise Template bvefatıdır. Template bvefatının kullanımı da oldukça basittir. Sade yapısıyla kullanıcılarına birçok avantajı beraberinde getiriyor. Transparan ve dinç yapısıyla ön tasarıya çıkar. Template ara surat tasarımını reelleştirmeye yarıyor. En sade, kullanıcı arkadaşı ara suratları Template ile hazırlayabilirsiniz.

Laravelin bir öbür bvefatı da Route bvefatıdır. Route yönlendirici mekanizma olarak bilinir. Çok profesyonel yapıda manipülasyon özellikleri bulunur. Dinç yapısıyla ön tasarıya çıkar. Kullanımı öbür bvefatlar gibi oldukça basittir. Route ile web sayfanızdaki hakimiyetleri ayarlayabilir, yönlendirebilirsiniz. Ayrıca Güncel komutlar oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz komutlara görevler verebilirsiniz.

Laravel kullanımı her güzergahtan kullanıcılara büyük avantajlar sunar. Gelişmiş yapı sistemiyle şahısların bütün web tasarım süreçlerinde yanında olur. Ayrıca en ehemmiyetli artısı fiyatsız olmasıdır. Fiyatsız özellikleri sayesinde dilediğiniz kadar projeyi Laravel ile tasarlayabilirsiniz. Web tasarımı alanın da bir programa lüzum dinliyorsanız, sade ve transparan özellikleriyle Laravel bütün sizlere göre bir program.

İçeriği Oyla

Yorum yapın