Anasayfa » Rehber » Korece Kendini Tanıtma (Doğru Cevap)

Korece Kendini Tanıtma (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Korece kendini tanıtma konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Korece kendini tanıtma konusunda doğru cevabı verdik. Aynı zamanda Korece kendimi nasıl tanıtabilirim, Korece tanışma, Korece tanışma cümleleri başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Kore dili günümüzün en çok yükselen ve çok sık kullanılmaya başlanan dillerinden bir tanesi haline gelmeye başlıyor. Kore dili ve edebiyatına merak salan kişiler Kore dilinde kendini nasıl tanıtabileceğini, yaşını nasıl söyleyebileceğiniz veya nerede oturduğunu nasıl söyleyebileceğini merak ediyor. Kore diline olan yeni ilginin peşinde sizlerde koşuyorsanız aşağıda sizlere Korece kendini tanıtma metni konusunda doğru cevabı verdik.

Korece Kendini Tanıtma

Korece Kendini Tanıtma

Kore dili diğer dillere göre oldukça zor olan fakat çözümlemesi yani anlaması gayet kolay olan bir dildir. Kore dilinde Türkiye diline göre bir çok farklı yapı, zamir, edat bulunuyor olsa da anlayışı kavradığınızda Kore dilini çok hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Korece kendini tanıtmak istiyorsan aşağıda yer alan metni kendine göre düzenlemen gerek.

Türkçe Tanışma Metni:

Benim adım Sohee. Ben Türkiye’de yaşıyorum. 20 yaşındayım ve Korece öğreniyorum. Tanıştığımıza çok memnun oldum.

3 farklı telaffuzda Korece kendinizi nasıl tanıtabileceğinizi aşağıda paylaştık. Çok resmi, resmi ve gayri resmi bir şekilde kendinizi tanıtmak için aşağıdaki tanıtma metnini kullanabilirsiniz.

Çok resmi:

안녕하세요. 제 이름은 소희입니다. 저는 터키 사람입니다. 저는 20살입니다. 저는 한국어를 배웁니다. 만나서 반갑습니다.

Resmi:

안녕하세요. 내 이름은 소희예요. 나는 터키 사람이에요. 나는 20살이에요. 나는 한국어를 배워요. 만나서 반가워요.

Halk Arasında:

안녕. 내 이름은 소희야. 나는 터키 사람이야. 나는 20살이야. 나는 한국어를 배워. 만나서 반가워.

Tanıtma veya diğer adıyla tanışma metni arasında yer alan Sohee ismini değiştirmek istiyorsanız şu kısmı değiştirmeniz gerekir; ‘’제 이름은 Betül입니다’’. Aynı şekilde Korece isminiz bulunmuyorsa yine aynı kısmı değiştirerek orijinal isminizi yazmanız gerekir.

Korece Tanışma Cümleleri

Korece birisiyle tanışmak için kullanabileceğiniz hazır tanışma cümlelerini aşağıda paylaştık. Cümleye nasıl girebileceğiniz konusunda endişeleriniz varsa paylaşılan Korece tanışma cümlelerini kullanarak tüm endişenizi giderebilirsiniz. Heyecanlanmadan kendinizi karşınızdaki kişiye yeterli bir şekilde aktarın ve konuşmanın seyrini normal bir şekilde devam ettirin.

Türkçe Tanışma Cümleleri:

Sohee: Merhaba Seok Beom: Merhaba, adın ne? Sohee: Adım Sohee, senin adın ne? Seok Beom: Benim adımda Seok Beom. Hangi ülkede yaşıyorsun? Sohee: Türkiye’de. Seok Beom: Türkiye bizim kardeş ülkemiz. Kaç yaşındasın? Sohee: Biliyorum ve ben 20 yaşındayım. Senin yaşın kaç? Seok Beom: 26 yaşındayım. Okuyor musun? Sohee: Evet, okuyorum. Sen öğrenci misin? Seok Beom: Hayır, öğretmenim. Sohee: Öyle mi? Çok memnun oldum. Seok Beom: Bende tanıştığımız için çok memnun oldum.

Korece Tanışma Cümleleri:

소희: 안녕하세요 석범: 안녕하세요. 이름이 뭐예요? 소희: 제 이름이 소희예요. 당신은요? 석범: 제 이름은 석범이에요. 어느 나라 사람이에요? 소희: 저는 터키 사람이에요. 석범: 아! 터키는 우리 형제 나라예요. 소희씨는 몇 살이에요? 소희: 예 알아요. 저는 스무(스물20) 살이에요. 석범씨는요? 석범: 저는 스물 여섯 살이에요. 소희씨는요 학생이에요? 소희: 네, 저는 학생이에요. 석범씨는 학생이에요? 석범: 아니요. 저는 선생이에요. 소희: 그래요? 만나서 반가워요. 석범: 저도 만나서 반가워요.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın