Anasayfa » Genel » İplikçi Nedim öldü mü? İsmail İncekara kimdir, neden öldü?

İplikçi Nedim öldü mü? İsmail İncekara kimdir, neden öldü?

‘Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu’, ‘Dar Alanda Kısa Paslaşmalar’, ‘Deli Yürek’ ve ‘Kurtlar Vadisi’ gibi yapımlarda boy gösteren ve İplikçi Nedim olarak tanınan ünlü oyuncu İsmail İncekara, 72 yaşında aramızdan ayrıldı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Zafer Alagöz, “Kıymetli ağabeyim İsmail İncekara vefat etmiş. Güne böyle bir haberle başlamak içimize ateş düşürdü. Başımız sağ olsun dostlar” ifadelerine yer verdi.

İplikçi Nedim öldü mü? İsmail İncekara kimdir, neden öldü?

İncekara ’nın cenazesi için 8 Ekim Cumartesi günü saat 11.00 ’da Üsküdar Tekel Sahne‘de tören düzenlenecek. İncekara’nın cenazesi, Kanlıca Camisi’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Kanlıca Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

İsmail İncekara Kimdir?

Bursa’da 1950’de dünyaya gelen tiyatro ve dizi oyuncusu İncekara’nın çocukluğu Sakarya ve Kanlıca’da geçti. Sanatçı, Kabataş Lisesinde yatılı okudu. İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümünde başladığı yüksek öğrenimini Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünde tamamladı. Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçı kadrosunda görev yapmaya başlayan sanatçı, İstanbul Devlet Tiyatrosu kurulduktan sonra İstanbul’a tayin oldu.

İplikçi Nedim öldü mü? İsmail İncekara kimdir, neden öldü? - Resim : 2

İsmail İncekara, 2000-2001 sezonunda yardımcı rolde yılın en başarılı erkek oyuncusu dalında Afife Tiyatro Ödülü’nü kazandı. Sanatçı, tiyatroda aktörlüğün yanı sıra sinema, televizyon ve seslendirme çalışmaları da yaptı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın