Anasayfa » Genel » “I Am Legend 2” Hakkında Bildiğimiz Her Şey!

“I Am Legend 2” Hakkında Bildiğimiz Her Şey!

2007’deki çıkışından bütün on sene sonra, Will Smith’in post-apokaliptik fobi filmi “I Am Legend”ın devam filmi geliyor!

Warner Bros ile çok senelik bir uyuşma imzaladıktan sonra, “I Am Legend” yazarı Akiva Goldsman, “I Am Legend 2“nin çalışmalarının devam ettiğini Gerçekladı. Orijinal film, dünya çapında 585 milyon dolar hasılat yaparak, Richard Matheson’ın 1954 tarihli aynı isimli romanının bir uyarlaması olarak piyasaya sürüldü. Filmin başrolünde, suni bir veba salgınından kurtulan virolog Robert Neville‘i canlandıran Will Smith bulunuyor.

Smith, Robert Neville rolünü tekerrür canlandıracak ve bu sefer Michael B. Jordan da kadroda yer alacak, ancak kişilikiyle ilgili ayrıntılar gizli yakalanıyor. Ayrıca, hem Smith hem de JordanI Am Legend 2“nin üretimcileri olarak vazife alacaklar.

Goldsman, devam filminin Matheson‘ın romanının ve orijinal filmin alternatif sonunun izini süreceğini açıkladı. Bu alternatif sonunda, Smith‘in kişiliki yaşamda kalıyor.

2023 senesinde Pedro Pascal’ın başrolünde olduğu popüler post-apokaliptik video oyunu uyarlaması HBO dizisi “The Last of Akıl” sayesinde Goldsman, “I Am Legend 2“yi yazmaya başladı.

Alice Braga, vampir benzeri veba salgınının bir sağ kalanı olarak Smith‘in yanında “I Am Legend” filminde başrol oynadı. Orijinal filmde, Braga‘nın canlandırdığı Anna kişiliki yaşamda kalır. Ancak, yaptığı bir görüşmede, devam filminin geliştirildiğini bilmediğini açıkladı.

Devam filmi ile çalışmalar devam ederken henüz hangi tarihte yayınlanacağı mevzusu gizemini sürdürüyor.

Kaynak: Variety

İçeriği Oyla

Yorum yapın