Anasayfa » Genel » Hotjar Nedir?

Hotjar Nedir?

Bir web sitesi oluşturduğunuzda, hedef kitlenizin istedikleri tecrübeyi elde etmeleri için üzerinde birtakım iyileştirmeler yaparsınız. Bununla birlikte, web sitenizi oluşturuyor olabilirsiniz ve kullanıcıların genellikle geri döndüklerini fark edersiniz – bu, web sitenizin sunduğu şeylerden memnun olmadıklarının bir göstergesidir. Böyle zamanlarda, web sitenizi hedef kitlenizin gözünden görebilmeyi ve tecrübelerini anlayabilmeyi dilersiniz.

Hotjar ile bütün de bunu yapabilirsiniz. Hotjar, kullanıcıların web sitenizi nasıl tecrübelediğini kavramak ve neyin beceriksiz olabileceğine dair fikirler bulmak için ısı haritaları, kaydırma haritaları ve çok daha aşırısını oluşturmanıza imkân tanır. Hotjar, kullanıcıların web sitesi tecrübelerini daha iyi kavramak için bir sayfada nereye tıkladıklarını ve ne kadar ileri kaydırdıklarını görselleştirmenizi sağlayan bir ısı haritası vasıtayıdır. Vasıta, kullanıcıların web sitenize nasıl göz attığını kavramanıza ve alttakilerle alakalı tahminleri listelemenize takviyeci olabilecek bilgiye dayalı balakalar sağlar:

Neden sayfanın yarısını dolaşıyorlar bunaldılar, aradıklarını bulamadılar vb. Neden belirli bir CTA ’ya konum, renk, CTA metni vb. tıklamıyorlar? Neden sayfalarınızın en altına iniyorlar ama Güncelden de yorum yapmıyorlar?

Hotjar ’ı Web Sitemde Nasıl Kullanırım?

Hotjar ’ın sitenizde montajı ve kullanımı kolaydır. Hotjar ile tek bir izleme kodu alırsınız. Bu izleme kodunu alıp web sitenizdeki kodlamaya yapıştırıyorsunuz. Sitenizi bir site oluşturucuda btemizletmiyorsanız, kodu izlemek istediğiniz rastgele bir sayfanın head yaftasına koyabilirsiniz. Hotjar, web sitenizin bu bvefatına yerleştirildiğinde en iyi neticeyi verir. Shopify veya WooCommerce gibi bir üçüncü taraf web sitesi kullanıyorsanız, Hotjar web sitesinde kodun nasıl kurulacağına ait yönergeleri bulabilirsiniz. Kodu yükledikten sonra, Gerçek biçimde yüklendiğinden emin olmak için hakimiyet oturumunuzu hakimiyet edin. Her şey yolunda görünüyorsa, başlamaya hazırsınız demektir.

Hotjar Kullanmak İçin Tecrübeli Bir Bilgi Toplayıcı Olmanıza Gerek Yok

Bir bilgi taşıtını kullanmanın en büyük evhamı, nasıl kullanılacağını bulmak için zorlu bir bilme çarpıksı olmasıdır. İnsanları, işlerine ehemmiyetli miktarda fayda sağlayabilecek bu cins vasıtaları kullanmaktan caydırır. Şirketiniz için montajı basit ve kolaydır.

Kullanıcıların Sitenizle Nasıl Etkileşime Girdiğini Görebilirsiniz

Hotjar, insanların web sitenizle nasıl etkileşime girdiğine dair görsel bir kavrayış sağlar. Hotjar, dağlar kadar bilgiye bakmak yerine bilgilerinizi çalışırken görmenizi sağlar. Misalin, hizmet sayfanızdan bağlantı sayfanıza olan tıklama oranı TO düşük olduğunu hayal edin. Çiğ bilgilere baktığınızda neden düşük olduğunu kavramayabilirsiniz. Her şirket, kitlenizin isteklerine uygun bir tecrübe yaratabilmeniz için hedef kitlesini ve tutumlarını daha iyi kavramak ister. Bilgilere bakmak, kullanıcıların web sitenizi nasıl tecrübelediğinin bütün içeriğini vermez. Bu bilgileri Hotjar ’ın görsel haritalarıyla birleştirdiğinizde, bilgilerinizin bağlamını daha kolay anlayabilirsiniz. Bu sebeple, bazı kullanıcıların uzun bir müddet bir sayfada kaldıklarını tespit ederseniz, o zaman bir video veya infografik gibi, sayfada neden kaldıklarını kavramaya çalışabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Yorum yapın