Anasayfa » Genel » Gürcistan Asgari Ücret (2023) – Hayat Ucuz Mu?

Gürcistan Asgari Ücret (2023) – Hayat Ucuz Mu?

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde Gürcistan minimum fiyat mevzusunda sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize Gürcistan minimum fiyat mevzusunda Gerçek yanıtı verdik. Aynı zamanda Gürcistan ’da hayat ucuz mu, Gürcistan ’da yaşam maliyeti, Gürcistan ’da iş ve ücretleri başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Son senelerde yurt dışında çalışma ve hayatını yurt dışında devam ettirme veya yurt dışında okuma görüşü insanlar arasında çok fazla yaygınlaşmıştır. Türkiye ’nin komşu ülkelerinden birisi olan Gürcistan seçim edilen ülkelerden bir tanesidir. Hem Türkiye ’ye yakın olması hem de vizesiz gidebileceğimiz bir ülke olan Gürcistan incelenme gereği dinlenen bir ülkedir. Ardahan ve Artvin şehrimize hududu olan Gürcistan, Türk insanının turistik geziler tertip ettiği ülkelerin en başında yer alıyor. Karşılığında Gürcistan da ülkemize çok fazla turist gelmektedir. Peki böylesine etkileşim içinde bulunduğumuz Gürcistan da minimum fiyat ne kadar?

Gürcistan Minimum Fiyat

Para üniteyi “Lari” olan Gürcistan ’da minimum fiyat 700 Lari ’dir. Bu fiyat Türk Lirasına çevrildiğinde 4782 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Gürcistan minimum fiyat Euro bazında takribî olarak karşılığı 248 Euro ’dur. Dolar bazında ise 256 Dolar ’dır.

Gürcistan ’da Hayat Ucuz Mu?

Gürcistan ekonomik olarak çok güçlü olmayan fakat yaşam maliyetinin düşük olduğu bir ülkedir. Gürcistan ’da bazı maliyetler oldukça ucuzken bazı maliyetler bariz bir biçimde pahalı olabilmektedir. Ayrıca Avrupa ükleleriyle mukayese etecek olursak Gürcistan ’da hayat ucuzdur. Yaşamınızı rahatlıkla sürdürebilirsiniz.

Gürcistan ’da Yaşam Maliyeti

Gürcistan ’da 1 litre benzinin maliyeti takribî 0.76 € ortamındadır. Bunun yanı gizeme vasati kira 300-500 Lari arasında değişkenlik göstermektedir. Elektrik faturaları 25 ile 30 Lari arasındadır. Gürcistan ’da çalışmayı, okumayı veya başka sebeplerden dolayı yaşamayı düşünüyorsanız uyumunuzu rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Tek karakter bir tüketme listesi şu biçimdedir:

Kira: 400 Lari Elektrik faturası: 25 Lari Su faturası: 10 Lari Doğalgaz faturası: 55 Lari İnternet faturası: 20 Lari Telefon faturası: 35 Lari Market giderleri: 400 Lari Lokanta ve kafe giderleri: 200 Lari

Toplamda 1145 Lari ’dir. Vasati gider listesi takribî olarak böyledir.

Gürcistan ’da İş ve Ücretleri

Gürcistan ’da en fazla ücreti iş gruplarından hekimler almaktadır. Vasati 13.000 Lari almaktadır. Hekimlerden sonra gelen ise petrolle ilgilenen iş gruplarıdır. 8 le 9 bin Lari arasında değişmektedir. Aşağıda Gürcistan ’da İş ve Ücretleri listesini dolar bazında araştırabilirsiniz.

Hekim ücreti: 2 bin dolar Diş doktoru ücreti: Bin 400 dolar Avukat ücreti: Bin dolar Hoca ücreti: 850 dolar Mühendis ücreti: Bin 200 dolar Büro çalışanı ücreti: 800 dolar Sekreter ücreti: 800 dolar Garson ücreti: 450 dolar Sürücü ücreti: 500 dolar Aşçı ücreti: 600 dolar İnşaat ustası: 450 dolar Kaynakçı: 400 dolar Elektrikçi: 400 dolar Berber: 300 dolar WhatsApp Anket Yapma – Oylama Açma WhatsApp İleti Sesi Gelmiyor Instagram Saklı Hesap Görme Fiyatsız

İçeriklerimize de göz atmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın