Anasayfa » Genel » Gebelik Testi Yanlış Pozitif Sonuç Verir Mi?

Gebelik Testi Yanlış Pozitif Sonuç Verir Mi?

Adeti geciken ya da o ay hiçbir biçimde adet olmayan bayanlar için hamilelik testi yanlış pozitif netice verir mi? Hamileliği kavramanın en tehlikesiz ve en net yolu test yapmaktır. Tasarılı bir hamilelikse ve de tehlikeli bir vaziyet söz mevzusu değilse yapılan testin pozitif olması basmakalıptır. Ayrıca böyle bir vaziyette pozitif çıkan netice de yüksek olasılıkla Gerçekdur. Yanlış pozitif neticeleriyle karşılaşılmaması için de bireyler en uygun zaman olan sabahları ilk idrarla test yapmalıdır.

Pozitif çıkan test neticesinde hamilelik %99 Gerçeklanırken olumsuz çıkması halinde de hamilelik henüz görünmüyor olabilmektedir. Bu vaziyet ortaya çıktığında 1 hafta sonra tekerrür sınamakta fayda vardır. Bazı vaziyetlerde ise test yanlış pozitif çıkarak insanları hayal kırıklığına uğratabilmektedir. Bu da hamile olmadığınız halde pozitif test neticeyi demektir. Şayet 2 ay evveline kadar düşük yapılmışsa hala evvelki hamileliğin tesiriyle test pozitif çıkmış olabilmektedir.

Hamilelik Testi Yanlış Pozitif Netice Verir Mi?

Gebelik Testi Neden Yanlış Çıkar?

Gebelik testleri genel olarak bakıldığında emindir. Tabi ki bunun da bazı püf noktaları olduğu için hataya yol açabilmektedir. Peki gebelik testi neden yanlış çıkar? Bunun en yaygın sebeplerinden biri testin yanlış zamanda yapılmasıdır. Testin çok erken zamanda yapılması ve test yapılırken kusur yapılması testin neticesinin yanlış çıkmasına yol açabilmektedir.

Testten evvel çok fazla akışkan alımı yanlış hamilelik neticeyi almaya neden olmaktadır. Zira akışkan içildiği için idrar seyrelmekte ve testte asıl vaziyet ortaya çıkmamaktadır. Yarıyılın yanlış hesaplanması, sıklıkla adet kumpassızlığının yaşanması gibi vaziyetlerde beklediğiniz neticeyi vermeyecektir.

Gebelik Neticeyi Ne Zaman Muhakkak Olur?

Hamilelik testi yapacak olan bireyler büyük bir sabırsızlık ve coşku ile beraber en gizeme zaman içinde gebelik neticesinin ne zaman ortaya çıkacağını öğrenmek ister. Bu vaziyette gebelik neticeyi ne zaman muhakkak olur? Sualinin cevabı olarak 5 dakika gibi kısa zamanda pozitif ya da olumsuz olarak netice alınmaktadır.

Testin en kesin ve Gerçek biçimde netleşmesi, değerlendirilmesi hamilelik testi yanlış pozitif netice verir mi? sualinin cevabını şekillendirmektedir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın