Anasayfa » Rehber » FPS Yükseltme (En Kısa Sürede En Güncel Performans)

FPS Yükseltme (En Kısa Sürede En Güncel Performans)

FPS Yükseltme – En sevdiğiniz oyunu oynarken FPS ’nin düşmesinden rahatsız oluyorsanız ve bilgisayar sisteminizden daha fazlasını elde etme isteği duyuyorsanız, yalnız değilsiniz. Altta yer alan adımlara göz atarak FPS yükseltme operasyonunu bitirmeniz mümkündür.

Ana Sabit Sürücünüzü Birleştirin

Sabit disklerimize sürekli dosya ekleyip çıkardığımız için, küçük bilgi paketleri rastgele yerlere düşebilir. Bu da bilgisayarımızın bu parçalar için birden fazla yeri kontrol etmek zorunda kalmasına, dolayısıyla daha uzun dosya açma/yükleme süresine, açılış süresine vb. neden olabilir. Bu sebeple, bunu çözmek ve bilgisayarımızın performansını artırmak için sabit diskimizi birleştirmemiz gerekebilir.

Efor Seçeneğini Değiştirin Ve En Güncel Performans İçin Ayarlayın

Varsayılan olarak, bilgisayarımızdaki efor tasarıyı genellikle bataryayı korumak için Balanslı veya Efor tasarrufu olarak yapılandırılır, bu da grafik kartınızın ve CPU ’nuzun çalışma kapasitesini büyük miktarda tehlikeye atar. Ayrıca bilgisayarımızdaki sistem performansı da gelişmiş grafik özellikleri için zayıflayabilir.

Grafik Sürücünüzü Güncelleyin

Düşük FPS sorunu, yanlış veya eski grafik sürücüsüne sahipseniz ortaya çıkabilir. Bu yüzden FPS ’yi artırıp artırmadığını görmek için sürücülerinizi Güncellemelisiniz. Sürücülerinizi manuel olarak aktüellemek için zamanınız, sabrınız veya bilgisayar yetenekleriniz yoksa, bunun yerine Driver Easy ile otomatik olarak yapabilirsiniz.

Driver Easy sisteminizi otomatik olarak tanıyacak ve sisteminiz için Gerçek sürücüleri bulacaktır. Bilgisayarınızın bütün olarak hangi sistemi çalıştırdığını öğrenmeniz gerekmez, yanlış sürücüyü indirme ve yükleme riskine girmenize gerek yoktur ve yükleme sırasında yanılgı yapma konusunda kaygılanmanıza gerek yoktur. Driver Easy gibi programları kullanarak da FPS Yükseltme yapabilirsiniz.

FPS Yükseltme En Kısa Sürede En İyi PerformansFPS Yükseltme En Kısa Sürede En Güncel Performans

Disk Pakliği Yapın

Disk Arınma, Windows ’ta bulunan ve önemsiz ve gereksiz dosyaları silmemize yardımcı olan yerleşik bir taşıttır.

Değişik Uygulamaları Kapatın Ve Başlangıç Öğelerini Devre Dışı Bırakın

Bazı uygulamalar arka tasarıda çalışsın ya da çalışmasın oldukça kaynak tüketebilir ve CPU kullanımımızın çoğunu tüketerek FPS ’nin yükselmesine neden olabilir. Başlangıç öğeleri de aynı şekilde. Bu yüzden bu uygulamaları kullanmadığımız zamanlarda kapatmamız ve bu başlangıç programlarını devre dışı bırakmamız gerekebilir:

İçeriği Oyla

Yorum yapın