Anasayfa » Genel » Fitness Boy Kısaltır Mı? (Gerçek Cevap)

Fitness Boy Kısaltır Mı? (Gerçek Cevap)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir biçimde Fitness Boy Kısaltır Mı sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber kıymetli ziyaretçilerimize Fitness Boy Kısaltır Mı? sualinin Gerçek yanıtını verdik. Ayrıca fitness yapmak boy uzamasını  maniler mi, fitness ne demek, fitness yapmanın verimleri nelerdir? Başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Geçmişten günümüze ulus arasında  ‘ ’ağırlık kaldırılırsa boy uzamaz ’ ’ biçiminde söylemler vardır. Fakat bunun bilimsel bir açıklaması ve delili yoktur. Yalnızca bir rivayetten ibarettir. Bunun üzerine insanlar fitness yapmaktan sakınmaktadırlar. Fakat öğrenilenin aksine fitness yapmak boy kısaltmak yerine boyun uzamasını sağlamaktadır.

fitness boy kısaltır mı

Fitness Yapmak Boy Uzamasını Maniler Mi?

Ergenlik veya çocukluk yarıyılında fitness yapmak boy uzamasını maniler mi suali merak edilen mevzulardan bir tanesidir. Gelişimin kritik yarıyıllarında yapılan idmanlar ve etkinlikler bedenin büyümesine, adale gruplarının kumpaslı ve estetik bir yapıya sahip olmasına katkı sağlayacaktır. Öğrenilenin aksine fitness yapmak boy uzamasını yasaklamak yerine boyun uzamasına dayanakçı olacaktır. Özellikle ergenlik yarıyılında testosteron hormonu aşırısıyla salgılandığından bu hormon bireyin gelişmesi ve büyümesi için çok tesirlidir. Buna bağlı olarak enerjinin bu istikamette kullanılması ve fitness hareketleriyle desteklenmesiyle birlikte boy mevzusunda pozitif tesirler yaratacaktır.

Fitness Ne Demek?

Fitness ingilizce orijinli bir kelimedir. Fitnessın kelime anlamı; sağlık, sağlıklı  yaşam, fit ve formda olmaktır. Fitness genellikle beden geliştirme ile karıştırılır. Bu ikisi arasındaki en büyük fark fitness sporunun sağlık için yapılmasıdır. Fitnessta bedendeki yağlar adaleye dönüşürken,  adale gelişimi için çalışma yapılmamaktadır. Bedenin sıkılaşmasıyla beraber formda ve ince bir yapıya sahip olunur. Beden geliştirme ise yağlar adaleye dönüştürülerek, ekstra adalelerinde gelişimine katkı sağlayacak çalışmalar yapılarak bedenin kocaman ve hacimli bir yapıya dönüşmesi sağlanır.

Fitness spor salonlarında aletlerle yapılması  gereken bir spordur. Tabiatta yapılan yürüyüş, koşu, tırmanma gibi sporların fitness salonlarında aletlerle yapılmasına imkân sağlamaktadır. Böylece daha sağlıklı, fit ve formda bir yaşama sahip olmak için fitness salonları bizim için büyük avantajdır.Fitness idman programı şahıs için özel hazırlanmaktadır. Boy, kilo, kemik, yağ ve adale oranları ölçümleri bitirildikten sonra alıştırman tarafından hazırlanan bu programda; tanımlanan hareketlerin hangi sırayla ve kaçar dakika yapılması gerektiği bulunuyor.

Fitness Yapmanın Verimleri Nelerdir?

Kan dolaşımını süratlendirir. Metabolizmayı süratlendirerek kilo vermeyi basitleştirir. Günlük yaşamda devingen olmayı, gece ise uyku kumpasını sağlar. Bağışıklık sisteminin tertip edilmesine dayanakçı olur. Kalpteki ritim bozukluğunu düzelmesine katkı sağlar. Bedendeki hasarlı zehirli maddelerin atılımını asıllaştırarak daha sağlıklı bir yaşama dayanakçı olur.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın