Anasayfa » Genel » Fadime Özkan Kimdir? Hayatı?

Fadime Özkan Kimdir? Hayatı?

Fadime Özkan Biyografisi

Fadime Özkan, 1971 yılında altı çocuklu bir ailenin kızı olarak Eskişehir ’de doğmuştur. İlkokuldan sonra ortaokul ve liseyi İmam Hatip okulunda Eskişehir ’de okudu.
1990 yılında başladığı İstanbul Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden 1994 yılında mezun oldu. Aynı üniversitenin sosyal bilimler enstitüsünde, iletişim bilimleri dalında yüksek lisansı yaptı ve Prof. Dr. Ünsal Oskay ’ın danışmanlığında “Popüler Kültürün Özel TV Kanallarının Haber Bültenlerine Etkisi” başlıklı teziyle 1997 ’de master derecesi aldı.

İş hayatına Kanal 7 ’ televizyonunda yapımcı-yönetmen olarak başladı; üç yıl boyunca haber, medya ve kültür sanat programları hazırladı. 1999 ’da girdiği Güncel Şafak ’ta kültür-sanat editörlüğü ve yazarlık yaptı, kitap eki çıkardı. Güncel Şafak ’ta başladığı siyasi-gündem röportajlarına Star gazetesinde devam etti.

İmam Hatip lisesi yıllarından beri, 17 yıl tesettürlü kaldıktan sonra, 2000 yılında kendi isteğiyle açıldı. “Yemenimde Hare Var” adlı başörtüsü sorununu ele alan bir kitabı bulunmaktadır.

2006 ’dan bu yana Star gazetlarını yapıyor.

Fadime Özkan, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine İç Anadolu Bölgesinden girmiştir.

Kitapları :
2005 – Yemenimde Hare Var
2011 – Kral Şeffaf
2011 – Dİl Yarası – Kürt Meselesini Konuşmak
2012 – Deneme Bir İki
2015 – Kadın Oradaydı – Vahiy Sürecinde Kadın (12 kadın yazarın yazdığı bir kitap)

İçeriği Oyla

Yorum yapın