Anasayfa » Genel » Eren Eğilmez

Eren Eğilmez

Eren Eğilmez Biyografisi

Eren Eğilmez, 1978 senesinde İstanbul ’da doğmuştur. Annesi Ayfer Eğilmez TMMOB daha önceki idare heyeti azası ve KİGEM kurucusudur. Annesi 5 Temmuz 2018 tarihinde ölüm etti. Eren Eğilmez ’in babası Teoman Eğilmez 23 Eylül 2020 ’de Konya’da tek başına yaşadığı evinde ölü bulunmuştu. Eren Eğilmez, ilkokula İstanbul ’da başlamış ve ortaokul, lise eğitimlerini de İstanbul ’da bitirmiştir. Liseden sonra Üniversiteyi kazanmıştır.

Eren Eğilmez, Üniversite eğitiminden sonra SkyTurk ismiyle yayın yaşamına başlayan ve daha sonra 360 ismini alan televizyon kanalında gazetecilik ve televizyonculuk kariyerine başladı.

Eren Eğilmez, 360 isimli televizyon kanalında çalışırken Fadime Özkan ile beraber hazırladığı “Kayda Geçsin” isimli televizyon programının sunuculuğunu yaptı. Ardından Eren Eğilmez, 2016 senesinde haber programları koordinatörü olarak HaberTürk kanalına geçti ve 2018 seneyi itibariyle de burada “Reel Fikri Ne?” isimli programı sunmaya başladı.

2018-2019 tarihleri arasında Güncelden Habertürk ekranlarında Kübra Par ile beraber “Reel Fikri Ne?” ismindeki programa imza atmış olan Eren Eğilmez, özellikle siyaset ile alakalı yaptığı yorumlarla birlikte dikkat toplamaktadır. İş hayatına hali hazırda Habertürk ’te devam eden Eren Eğilmez, burada sunmuş olduğu program ile beraber ekranlara gelmeye devam etmektedir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın