Anasayfa » Genel » Danni Minogue Kimdir? Hayatı?

Danni Minogue Kimdir? Hayatı?

Danni Minogue Biyografisi

Avusturalya’lı pop şarkıcısı.
Danni Minogue, 20 Ocak 1971‘de Melbourne, Avusturalya‘da dünyaya geldi. Babası Ron Minogue, aslen İrlandalı olan bir muhasebeci, annesi Carol Jones ise dansçıydı. Üç kardeşin en küçüğü olan Danni’nin ablası Kylie Minogue bir pop yıldızı, büyük erkek kardeşi ise kameramandı. Gerçek adı Danielle Jane Minogue olan sanatçı, genç yaşta “Skyways” ve “The Bullivans” isimli diziler ile oyunculuk kariyerine adım attı. 1986 yılında henüz 15 yaşındayken “Young Talent Time” adlı albümde yer alan şarkısıyla şarkıcılık kariyerine başladı. Ancak bu albüm uluslararası pazara girmediği için şöhreti yaşadığı ülke Avustralya ile sınırlı kaldı.

17 yaşına geldiğinde moda tasarımcılığına başladı. İlk defilesinde sunduğu kıyafetler 3 gün gibi kısa bir sürede tükendi. Ardından 1989 yılında Avustralya televizyonlarında “Home And Away” adlı peladı. Danni Minogur 3 yıl aradan sonra solo albümü “Get Into You” ile müzik kariyerine döndü. Ancak albüm tanıtımına yeterince önem verilmeyince istenilen başarıya ulaşılamadı. Bunun üzerine sanatçı tekrar televizyon dünyasına döndü. “It’s Just Not Saturday” adlı programla bütün Avustralya’yı ekran başına kilitlemeyi başardı.

1995 yılında birçok projede yer alan sanatçı, Japonya’da “Rescue Me” ve “Boogie Woogie” adlı iki albüm çıkardıktan sonra televiyon dünyasında birçok program da sundu. Ayn yıl poz verdiği özel bir takvimin satışları rekora imza attı ve tüm zamanların en çok takvimi sıralamasına girdi.

1997 yılında gelindiğinde 3. albümü “Girl” piyasaya sunuldu. Müzik kariyerindeki en albüm olarak nitelendirilen bu albümde öne çıkan parçaları “All I Wanna Do” ve “Everything I Wanted” adlı şarkılar oldu. Kısa sürede İngiltere listelerinde ilk sıralara yerleşti. Danni Minogue, müzik kariyerindeki başarısını 2003 yılında çıkadığı “Neon Nights” adlı albümü ile devam ettirdi. Albümde öne çıkan “Who Do You Love Now” ve “Put The Needle On It” adlı parçalar yılın en iyi şarkıları arasında gösterildi. Aynı albümde yer alan “I Begin To Wonder” adlı parça ise son dönemin en iyi dans parçaları arasına girmeyi başardı. Sanatçı daha sonra Phil Griffin’in yapımcılığını yaptığı Güncel bir single piyasaya sürdü.

Danni,”Don ’t Wanna Lose This Feeling” adlı şarkısı için ; “Tümüyle bir ilişkiyi geri istemeyi anlatıyor. Gerçekten geri istersiniz. O ilişki sizin için herşeyden güzel olmasa da düşündüğünüzde sadece güzel zamanları anımsarsınız…” diye yorum yaptı. 2004 yılının Ocak ayında “You Won’t Forget About Me” adlı Güncel single çalışmasını piyasaya süren sanatçı, İngiltere listelerinde yükselmeye başladı. Aynı dönem tiyatro çalışmalarında da yer aldı. Ardından kardeşi Kylie Minogue’un kanser olması üzerine kariyer çalışmalarına bir süre ara verdi ve tedavi sürecinde ablasının yanında bulundu. Kylie Minougue’un iyileşmesinin ardından 2007 yılında “Club Disco” adlı dans parçalarından oluşan albümünü piyasaya çıkardı. Albümde, daha önce hit olan parçaları “You Won’t Forget About Me”, Perfection” ve So Under Pressure” gibi parçalarını Güncel düzenlemeleri de bulunmaktaydı. Albüm İngiltere listelerinde 2. sıraya kadar yükseldi.

1994 yılında Nip/Tuck’ın ünlü yıldızı Julian McMahon ile evlenen yıldız, iki yıl evli kaldıktan sonra boşandı. Bu evlilikten bir erkek çocuk sahibi olmuştu. 1999 yılında Kanadalı Formula 1 yarışçısı Jacques Villeneuve ile nişanlandı ancak ilişkisi 2001 yılında sona erdi. En son 2002 yılında yapımcısı Craig Logan ile nişanlanan sanatçı daha bir yılı doldurmadan bu kişi ile de ayrıldı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın