Anasayfa » Rehber » Capcut Anime Nasıl Yapılır? Anime Yapma (Videolu Yöntem)

Capcut Anime Nasıl Yapılır? Anime Yapma (Videolu Yöntem)

Capcut anime nasıl yapılır? Sorusunu sık bir şekilde alıyoruz. Capcut, sofistike ve ayrıntılı animasyon teknikleri, canlı renkler ve hızlı tempolu aksiyon sekansları ile karakterize edilen bir anime türüdür. Capcut anime yapmak için doğru araçlara ve yazılıma, ayrıca çizim ve animasyonda bazı temel becerilere ihtiyacınız olacak.

İlk olarak, farklı capcut animasyon programlarını araştırarak ve ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olanı seçerek başlayın. Ardından, çizim, derinlik ve hareket için görselleri katmanlama, patlamalar veya duman izleri gibi özel efektler ekleme ve daha fazlasını yaparak yazılımı nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı öğrenin. Peki Capcut ile anime nasıl yapılır? İşte sizlere anime yapma programı ve efekti!

Capcut Anime Nasıl Yapılır?

Capcut Anime Nasıl Yapılır?

İlk olarak, video veya resim dosyalarınızı seçtiğiniz düzenleme yazılımına aktararak başlayın. Ardından, yazılımınızda bulunan araçları kullanarak videonuza veya resimlerinize metin ekleyin. Capcut animenizin görsel çekiciliğini artırmak için basit animasyonlar ve efektler de eklemek isteyebilirsiniz.

Capcut animasyonunuzu düzenlemeyi bitirdikten sonra, onu dışa aktarabilir ve çevrimiçi olarak başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Özellikle capcut anime’ye adanmış birçok çevrimiçi platform ve topluluk vardır, bu da bulmayı kolaylaştırır.

Capcut uygulamasını indirin. Capcut uygulamasını açın ve yeni bir proje oluşturun. Düzenlemek istediğiniz anime fotoğrafını seçin. Fotoğrafı ekledikten sonra düzenle menüsünü açın. Zaman çizelgesindeki fotoğraf katmanına dokunun. Anime filtre menüsünü açın. Anime stillerinden birini seçin. Kaydedin ve ekran görüntüsü alın.

Capcut uygulamasında oluşturduğunuz fotoğrafları direkt olarak galerinize kaydedemezsiniz. Kaydetseniz dahi format .jpg veya .png formatı yerine .mp4 yani video olarak çıkacaktır. Bu yüzden videoyu indirmeden önce ekran görüntüsü alın.

Capcut Anime Şablonu

Capcut anime şablonları sayesinde Capcut anime fotoğraflarınızı daha özenli ve güzel hale getirebilirsiniz. Bir tür karikatür şablonu olan bu şablonlar şu anda TikTok’un en gözde akımlarından bir tanesidir. Capcut uygulaması üzerine dahil edeceğiniz anime şablonları bir kaydırıcı ve animasyon halinde alabilirsiniz.

Anime şablonlarını indirmek veya bulmak için Google’da ‘’Capcut anime template’’ içeriklerine göz atabilirsiniz. Akla hayale sığmayacak çeşitli hazır şablonlar bulunmaktadır.

Fotoğrafı Animeye Çevirme içeriğimize göz atmayı unutmayın.

İçeriği Oyla

Yorum yapın