Anasayfa » Genel » Bu hafta vizyona giren filmler belli oldu! İşte birbirinden güzel 6 film

Bu hafta vizyona giren filmler belli oldu! İşte birbirinden güzel 6 film

Sinema salonlarında bu hafta 1’i yabancı, 6’sı yerli film vizyona girdi. Yabancı yapımlardan Şeytanın Laneti (Hurst) öne çıkarken, yerli yapımlardan başrollerini Selahattin Paşalı ve Ekin Koç’un paylaştığı Kurak Günler bu hafta sinemaseverlerle buluşuyor. İşte 9 Aralık Cuma haftanın filmleri…

KURAK GÜNLER

Senaristliğini ve yönetmenliğini Emin Alper’in yaptığı dram filmi Kurak Günler, kuraklık sorunuyla boğuşan bir kasabaya atanan savcı Emre’nin hikâyesini anlatıyor. Genç savcı Emre, belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında sürekli çekişmeler yaşanıyor. Filmin başrollerinde ise Selahattin Paşalı, Ekin Koç ve Erol Babaoğlu bulunuyor.

NASREDDİN HOCA ZAMAN YOLCUSU

Çocukların ve animasyon tutkunlarının beğenisini kazanacak Nasreddin Hoca Zaman Yolcusu, gizlice bir ağaç eve girerek geçmişe giden iki hazine avcısının hikâyesini konu ediniyor. Hazine avcılarının geçmişe gittiğini öğrenen Nasreddin Hoca ise çocuklarla birlikte geçmişe gidip, hapishaneye girmiş olan hazine avcılarını ait oldukları zaman dilimine geri getiriyorlar. Fakat geri geldiklerinde dünyayı tamamen değişmiş bir şekilde buluyorlar. Bunun üzerine Nasreddin Hoca ve çocuklar her şeyi düzeltmek için tekrardan maceralı bir zaman yolculuğuna çıkmak zorunda kalıyorlar.

ŞEYTANIN LANETİ (HOSTS)

Adam Leader ve Richard Oakes’in birlikte hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini yaptığı korku filmi Şeytanın Laneti (Hosts), bir ailenin Noel gecesi komşularını yemeğe çağırmasını konu ediniyor. Fakat çağırdıkları kişi ailenin komşusu değil onun kılığına girmiş olan şeytani bir varlıktır. Aileye terör yaşatan bu varlık, ailenin gece boyunca hayal edemeyeceği olaylarla karşı karşıya kalmasına sebep oluyor. 

İçeriği Oyla

Yorum yapın