Anasayfa » Genel » Barbara Palvin Kimdir?

Barbara Palvin Kimdir?

Barbara Palvin Biyografisi

Barbara Palvin, Macar modeldir.

Barbara Palvin, 8 Ekim 1993 tarihinde Budapeşte, Macaristan ’da doğmuştur. Anita Palvin adında bir ablası vardır. 2006 yılında, 13 yaşındayken Budapeşte sokaklarında keşfedilen Barbara Palvin, ilk fotoğraf çekimini o yıl “Spur Magazine” için yaptı. Daha sonra modellik kariyerini devam ettirip L’Officiel (Paris, Rusya, Türkiye, Tayland, Singapur), Vogue (Portekiz, Rusya), Marie Claire (İtalya, Macaristan), Glamour Hungary, Jalouse Magazine, Elle’nin kapaklarında yer aldı.

172 cm. boyunda ve 55 kilo olan Barbara Palvin, Armani Exchange, H&M, Victoria’s Secret, Pull and Bear ve Mavi gibi markalar için modellik yapmıştır. Şubat 2012’de ise L’Oreal Paris’in modeli olmuştur.

İlk defilesine 17 yaşında iken Şubat 2010 yılında İtalya, Milano ’da Prada markası için Milan Fashion Week ’de podyuma çıkan Barbara Palvin, ayrıca Louis Vuitton, Miu Miu, Nina Ricci, Emanuel Ungaro, Christopher Kane, Julien MacDonald, Jeremy Scott, Vivienne Westwood, Etro gibi markaların defilelerine çıkmıştır. 2011 yılında Coco Chanel‘in sonbahar öncesi defilesinin açılışında bulunmuştur. 2012 yılında Victoria’s Secret Fashion Show’da yürüdü.

Çoğunlukla Rus model Natalia Vodianova ile karşılaştırılan Barbara Palvin, models.com’un Top 50 Models Women anketinde 40. seçilmiştir. İngiliz Vogue dergisinin editörü Miranda Almond, Barbara Palvin için “o ince bir güzelliğe sahip, Brooke Shields ’in gençliğine ve Natalia Vodianova arasında bir görüntüsü var.” demiştir.

Sinema oyunculuğu da yapan Barbara Palvin, 2014 yılında Dwayne Johnson ’un Herkül karakterini canlandırdığı Herkül filminde mitolojik kraliçe Antimache olarak rol aldı.

Love dergisinin 2016 advent videosunda Sharon Stone‘un ikonik Basic Instinct filmindeki sahnesini Güncelden canlandırdı. (videosu aşağıdadır)

Barbara Palvin, 2018 yılından beri Amerikalı aktör Dylan Sprouse ile birlikte olup ABD ’de New York, Brooklyn ’de yaşamaktadır.

Barbara Palvin, Macarcadan başka İngilizce, Almanca, ayrıca biraz Fransızca ve Japonca konuşmaktadır.

Barbara Palvin, 2019 yılında Victoria’s Secret meleği oldu.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2020 – Tyger Tyger (Eggzema) (Sinema Filmi)
2019 – Giorgio Armani: Light di Gioia (Short)
2018 – The Chaos Bruv Club! (Baby Face Barbara) (Video)
2018 – Julian Perretta: On the Line (Barbara Palvin) (Video)
2016 – Love Advent (Barbara Palvin) (Tv Dizisi)
2016 – ASMR: Autonomous Sensory Model Reading (Barbara Palvin) (Video)
2014 – Herkül: Özgürlük Savaşçısı (Antimache) (Sinema Filmi)

İçeriği Oyla

Yorum yapın