Anasayfa » Genel » Banu Noyan Kimdir?

Banu Noyan Kimdir?

Banu Noyan Biyografisi

Tasarımcı, Koreograf, Organizatör

20 Ocak 2020 tarihinde TV8 ekranlarında başlayan Doya Doya Moda yarışmasında Banu Noyan, Gülşah Saraçoğlu, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez ile birlikte Jüri üyeliği yapmaktadır.

Banu Noyan, üniversite eğitimini, Halkla İlişkiler Ve Tanıtım yüksek Lisans ’ yaparak tamamlamıştır. Ardından New York Üniversitesi ’nde İşletme Doktorası yapmıştır.

Banu Noyan, Türkiye ’nin en önemli koreograf ve organizatör isimleri arasında yer almaktadır. Halkla ilişkiler ve organizasyon denildiğinde ilk akla gelen isimlerden birisidir. Günümüzde ulusal ve uluslararası düzeyde, ses getiren ve getirecek olan birçok büyük organizasyonun altına imzasını atmaktadır. Geçmişten günümüze, Basın ve Halkla ilişkiler alanında dev kuruluşlarda üst düzey yöneticilik yapmıştır. Ayrıca onlarca güzellik yarışması ve yüzlerce moda gösterisinde koreograflığı üstlenen isim olmuştur.

Banu Noyan, ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşları için de projeler üretmekte ve hayata geçirmektedir.

Banu Noyan ’ın 2007 yılında boşandığı gazeteci Ayhan Işık ile olan ilk evliliğinden Banu Miray Işık (d.2006) adında bir kızı vardır. 2009 yılının son aylarında oyuncu Özgür Özgülgün ile birlikte oldu.

Banu Noyan, 2018 senesinde Artistik Sanatlar Akademisi ’ni kurmuştur. Sektöre Güncel eğitimli gençler kazandırmak için deneyimli ve profesyonel ekibi ile çalışmalarını sürdürmektedir. Derya Alabora, Hüseyin Avni Danyal, Murat Atıl, Neslihan Yargıcı, Reyhan Karaca, Çağnur Gürsan, Akasya Asıltürkmen, Hazım Körmükçü gibi birçok kıymetli isim eğitmen olarak Artistik Sanatlar Akademisi ’nde görev yapmaktadırlar.

Banu Noyan, 24 Ağustos 2019 tarihinde yüksek bilgisayar mühendisi ve reklamcı İbrahim Ata Çağlayan ile Hollanda Türk Büyükelçiliği’nde Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan‘ın kıydığı nikâhla evlendi.

25 Kasım 2019 tarihinde TV8 ekranlarında başlayan Doya Doya Moda yarışmasında Banu Noyan, Gülşah Saraçoğlu, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez ile birlikte Jüri üyeliği yaptı. 7 Şubat 2020 tarihinde işlerinin yoğunluğu nedeni ile jüri üyeliğinden ayrıldı yerine Seray Sever geldi.

Üyesi olduğu kuruluşlar ve hizmetleri:
Vefa Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi.
Türk Kalp Vakfı ’nda İcra Kurulu Üyesi ve İletişim Başkanı.
Popsav Popüler Müzik Sanatı Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi.
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Yüksek Danışma Şura Üyesi.
Çocuk Suçlarını Önleme Derneği ’nde Projeler Koordinatörü

İçeriği Oyla

Yorum yapın