Anasayfa » Genel » Banu Kiremitçi Bozkurt Kimdir?

Banu Kiremitçi Bozkurt Kimdir?

Banu Kiremitçi Bozkurt Biyografisi

Banu Kiremitçi Bozkurt, Eskişehir ’de doğmuştur. Yazar Tuna Kiremitçi ’nin (d.1973) kız kardeşidir. 1983 yılında ailesi ile beraber Eskişehir ’den beraber Ankara ’ya taşındı.
2011 yılından beri dizi senaryoları yazan Banu Kiremitçi Bozkurt, 2011 yılında yazdığı “Seni Bana Yazmışlar” dizisi senaryosuyla başladığı kariyerine, Kızım, Hekimoğlu dizilerinin senaryolarını yazarak devam etti.

Senaristliğin yanı sıra blogerlik de yapan Banu Kiremitçi Bozkurt, “annelikbizimisimiz.blogspot.com.tr” adlı bir sayfanın sahibidir.

Banu Kiremitçi Bozkurt ’un Ege (d.2011) adında bir oğlu vardır.

2019 yılında, başrollerinde Timuçin Esen, Okan Yalabık, Ebru Özkan, Kaan Yıldırım, Damla Colbay ve Aytaç Şaşmaz‘ın yer aldığı Hekimoğlu dizisinin senaryo uyarlamasını Amerikan televizyon dizisi House dizisinden Banu Kiremitçi Bozkurt, yönetmenliğini ise Hülya Gezer yaptı.

2020 yılında yönetmeliğini Cem Karcı‘nın yaptığı, Banu Kiremitçi Bozkurt‘un senaryosunu kaleme aldığı ve Binnur Kaya, Tülin Özen, Burak Sevinç, Meriç Aral, Halit Özgür Sarı, Gülçin Kültür Şahin, Sezin Bozacı, Baran Can Eraslan, Evrim Alasya, Salih Bademci, Hande Doğandemir ve Melisa Sözen gibi oyuncuların oynadığı “Kırmızı Oda” dizisi Gülseren Budayıcıoğlu‘nun Madalyonun İçi adlı eserinden uyarlanmıştır.

Film ve Dizileri :
2020 – Kırmızı Oda (TV dizisi)
2019 – 2020 – Hekimoğlu (TV dizisi)
2018 – Kızım (TV dizisi)
2017 – Bizim Hikaye (TV dizisi)
2016 – Gülümse Yeter (TV dizisi)
2015 – İlişki Durumu: Karışık (TV dizisi)
2011 – Seni Bana Yazmışlar (TV dizisi)

İçeriği Oyla

Yorum yapın