Anasayfa » Genel » Bahar Şahin Kimdir?

Bahar Şahin Kimdir?

Bahar Şahin Biyografisi

2017 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan “Kayıtdışı” adlı dizide (İnci) karakterini canlandırdı.

Bahar Şahin, 26 Mayıs 1997 tarihinde Ankara ’da doğmuştur. Aslen Artvinlidir. 14 yaşında iken anne ve babası boşandıktan sonra İstanbul ’a yerleşerek eğitim ve öğretim hayatına burada devam etti. Okullu iken okulun tiyatro ekiplerine katıldı. Ankara Altındağ Gençlik Merkez ’inde tiyatro ekibine dahil oldu.

Oyuncu Ufuk Özkan teyzesi Nazan Güneş ’in eşidir.

İstanbul ’da iken bir gece ailecek akşam yemeğinde iken yapımcı Arzu Eğmir ile şans eseri tanışıp sonrasında “O Hayat Benim” dizisinin yönetmenlerinden Yönetmen Merve Girgin ile tanıştırdı. Ve “O Hayat Benim” dizisinde oynamaya başladı.

Bir dergiye gönderdiği fotoğraflarla birinci oldu ve kapakta yer aldı.

Bahar Şahin, oyunculuk eğitimi aldıktan sonra 2016 yılında Fox Tv ’de yayınlanan başrolü Keremcem ve Ezgi Asaroğlu ’nun paylaştığı “O Hayat Benim” dizisinde 4 sezon müge karakterini oynadı. O Hayat Benim dizisinden ayrıldıktan sonra TRT1 ’de yayınlanan “Lise Devriyesi” adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

2017 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan, yönetmenliğini Cevdet Mercan ’ın yaptığı “Kayıtdışı” adlı dizinin başrollerinde Erkan Petekkaya, Songül Öden, Dolunay Soysert ve İsmail Hacıoğlu, Bahar Şahin, Serdar Orçin, Rutkay Aziz, Nur Sürer, Ali Düşenkalkar, Burak Yamantürk, Tugay Mercan, Kadim Yaşar, Müge Boz gibi oyuncular yer almaktadır.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Kayıtdışı (İnci) (TV Dizisi)
2017 – OHA Diyorum (Sinema Filmi)
2017 – Lise Devriyesi (Işıl) (TV Dizisi)
2016 – Pepee: Birlik Zamanı (Liko -Seslendirme) (Sinema Filmi)
2014 – 2016 – O Hayat Benim (Toplam 4. Sezon) (Müge) (TV Dizisi)

İçeriği Oyla

Yorum yapın