Anasayfa » Genel » Araç Satış Vekaleti Ücreti

Araç Satış Vekaleti Ücreti

Taşıt Satış Vekaleti Fiyatı – Taşıt alım satımlarında, satın alan bireyin taşıtı kendi üzerine alabilmesi için lüzumlu olan taşıt devir harekâtlarının noter huzurunda asıllaştırılması gerekmektedir. İkinci el taşıt alım ve satımında vasıtanın el değiştirmesi için lüzumlu olan resmi bir operasyon olarak, iki tarafın da noterde bulunması gerekmektedir.

İki taraftan birinin bir nedenden dolayı orada bulunamaması vaziyetinde ise bireylerin başka bir bireye bu mevzuda vekaletname vermesi olasıdır. Taşıt Satış Vekaleti Fiyatı, bu mevzuda vekaletname veren şahıslar tarafından oldukça merak edilmektedir.

Taşıt alım satımı ile alakalı noterdeki resmi harekâtların vekalet ile bitirilebilmesi için Noter taşıt satış vekalet fiyatı 2023 senesinde 192 Türk Lirası olarak tanımlanmıştır. Bu fiyatın ödenmesi halinde şahıslar ikinci el taşıt alım satım harekâtlarını bitirebilmektedir. Ancak tek noter gideri bu değildir ve bireylerin öteki noter giderlerini de ödemesi gerekmektedir. Peki, Taşıt Satış Vekaleti Fiyatı ne kadar?

Taşıt Satış Vekaleti Fiyatı

İkinci el taşıt satışı operasyonları için iki tarafta da mani bir gidişat bulunmadığı ve anlaşıldığı takdirde noter görevlileri tarafından hazırlanan satış kontratı, iki taraftan da imza atılmakta ve ardından patent operasyonuna geçilerek akdikeni bireye taşıt devredilmektedir. Bu esnada ikinci el taşıt müşterisinin ödemesi gereken bir noter taşıt satış fiyatı bulunmaktadır. Bu fiyat, 2023 senesinde aktüel olarak 457 TL ’dir.

Noterde asıllaştırılan harekâtların ardından vasıtanın satıcısının ruhsatı iptal edilerek akdikeninin ruhsat operasyonları ve Güncel patent evrakı hazırlanmaktadır. Son olarak noterdeki tüm harekâtların bitirildiği anlamına gelen satış kontratı müşteriye verilmektedir.

Araç Satış Vekaleti ÜcretiTaşıt Satış Vekaleti Fiyatı

Noter Vekaletname Fiyatı

Noter vekaletname fiyatı, bir bireyin resmi harekâtlar için noterde bulunamaması vaziyetinde bu harekâtların güvendiği bir şahıs ile asıllaştırılması ismine vekaletname veren bireyin muhtelif vaziyetlere ve operasyonlara göre değişiklik gösteren ödemesi gereken meblağdır. Noter vekaletname fiyatı 2023 senesinde şöyledir;

Taşıt Satışı İçin Noterden Vekaletname Verme: 192 TL Avukata Vekaletname Verme: 192 TL Genel Vekalet Fiyatı: 550- 1.900 TL Arası Muhasebe Vekalet Fiyatı: 192 TL

Bu fiyatlar hakkında özellikle genel vekaletname fiyatı 2023 senesinde bireylerin en çok merak ettiği fiyatlardan biridir ve bu vekaletname fiyatları, muhtelif vaziyetlere göre 550 ila 1900 TL arasında değişmektedir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın