Anasayfa » Genel » Zeki Demirkubuz’un Güncel Filmi

Zeki Demirkubuz’un Güncel Filmi

Zeki Demirkubuz, takribî sekiz sene aradan sonra sinemaya dönüş yapıyor ve Güncel filmi “Hayat”ın vizyon tarihi resmi olarak duyuruldu.

Zeki Demirkubuz, Türkiye sinemasının son 30 senesinin öne çıkan rejisörlerinden biri olarak tanınır. “Masumluk“, “Kader“, “Yeraltı” gibi filmleriyle sinema dünyasında büyük izler vazgeçmiştir. Akılda rejisör, takribî sekiz sene aradan sonra son filmi “Kor” ile sinemaya geri döndü. Sinema Sevler, uzun bekleyişin ardından Demirkubuz‘un Güncel filmiyle coşkuyla buluşacak. Rejisörün özgün ve derin anlatımıyla, sinema dünyasına Güncel bir soluk getirmesi bekleniyor.

Zeki Demirkubuz‘un Müze Gazhane‘de sanatseverlerle buluşan sergisiyle aynı ismi taşıyan “Hayat” filmi, etkileyici bir hikâyeye sahip. Film, kendisine dayatılan hayatı yalanlayan genç bir kızın evinden kaçışını, onu bulmaya çalışan annesini ve nişanlısını anlatıyor. Miray Daner, Burak Dakak, Doğu Demirkol, Melis Birkan, Umut Kurt gibi maharetli oyuncuların yer aldığı “Hayat“, 1 Aralık 2023 tarihinde sinema sevlerle buluşacak.

Kaynak: Birsen Altuntaş

İçeriği Oyla

Yorum yapın