Anasayfa » Genel » Yavuz Günal

Yavuz Günal

Yavuz Günal Biyografisi

Komedyen Yavuz Günal, stand up gösterileri ile tanınmıştır.

Yavuz Günal, 1988 yılında Eskişehir ’de doğmuştur. Hilal ve Alperen adlarında kardeşleri vardır. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde resim öğretmenliği bölümünü okuduktan sonra bu işin kendisine göre olmadığına karar veren Yavuz Günal, bir süre önce Eskişehir ’de ardından da İstanbul ’da bazı ajanslarda grafikerlik ve yazarlık yaptıktan sonra asıl tutkusunun stand up komedyenliği olduğunu fark etmiş. 2013 yılından beri İstanbul ’da yaşamaktadır.

İstanbul ’da BLAB ajans ’da çalışırken Taylan Yapıcı, Erman Çağlar ve Ayşem Erk gibi isimlerden yazarlığı öğrendi. C-Section Dijital Reklam Ajansında Enis Orhun ’dan kreatif süreç yönetimini ve disiplini öğrendi.

2013 yılından itibaren BKM Mutfak Açık Mikrofon ekibiyle stand up gösterileri yaptı.

“Açık Mikrofon” ile adını duyuran Yavuz Günal, sonrasında Erman Çağlar ve Ozan Akyol ile birlikte KALT ’ı kurmuştur. Üç kişi ile başladığı KALT grubuna daha sonra Hasan İnceler, Ediz Saran, Cansu Saran, Arın Kuşaksızoğlu, Aykut Özdemir, Çağrı Livaoğlu, Leyla Özgecan Sarıkaya, Ender Gözü, Oytun Yılmaz, Murat Gencoğlu, Fuat Kanat, Ender Yıldızhan, Anıl Duman da katıldı.

Yavuz Günal daha sonra KALT ’dan ayrılarak stand up ve diğer gösterilerini yaparak kariyerine devam etmektedir.

Komedyen Yavuz Günal, stand up gösterileri ile tanınmıştır. Açık Mikrofon ’da sahnede yer alan Yavuz Günal ’ın gösterisini izleyen kişiler izlemeyenlere “Yavuz diye bi çocuk var” tanımlamasıyla anlattığı için kendisi de gösterisine aynı adı koymuş. Bu sebeple yaptığı gösterilere “yavuz diye bi çocuk var” ismini koymuştur.

Yavuz Günal, 2023 yılından beri Farah Zeynep Abdullah ile birliktedir.

Tiyatro Oyunları :
2016 – Eski Açık : BKM Mutfak Sahne
2016 – Aşiyan: Bihter Dinçel – (Afiş Tasarım) Baba Sahne
2015 – Eğlendirme Dairesi : BKM

İçeriği Oyla

Yorum yapın