Anasayfa » Genel » Walison Fonseca

Walison Fonseca

Walison Fonseca Biyografisi

Walison Fonseca, 15 Ocak 2023 tarihinden itibaren Acun Ilıcalı ’nın Tv kanalı Tv8 ’de yayınlanmaya başlayacak olan Survivor 2023 kadrosunda olacak.

Walison Fonseca, 1986 yılında Brezilya‘nın San Paulo şehrinde doğmuştur. Brezilya‘da 7 sene tiyatro eğitimi aldı. Dizilerde oynadı. Yine erken yaşta aldığı bir teklifle modelliğe başladı. İtalya, Amerika ve başka 10 ülkede modellik yaptı.

18 yıl boyunca oyunculuk ve modellik yapan Walison Fonseca, Meksika, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, Güney Kore gibi birçok ülkede yaşamış ve yaşadığı bu ülkeler sayesinde Portekizce, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve orta düzeyde Türkçe olmak üzere beş biliyor.

Walison Fonseca, TV8 ekranlarında yayınlanan, jürileri Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna olan 4. sezon MasterChef Türkiye 2020 yarışmasına katıldı.

2017 yılından beri İstanbul ’da yaşayan Walison Fonseca, Türkiye ’de Melisa Pınar ile evlenmiş ve Amaya adında bir kızı vardır.

Daha önce Brezilya‘da dizilerde rol alıp oyunculuk yapan Walison Fonseca, modellik dışında bir de ihracat ithalat yapan bir firması var.

2023 yılında erkek moda markası KİP ’in 2023 ilkbahar-yaz koleksiyonunun reklam filminin baş rolünde oynadı.

188 cm boyunda ve 81 kilo olan Walison Fonseca, 15 Ocak 2023 tarihinden itibaren Acun Ilıcalı ’nın Tv kanalı Tv8 ’de yayınlanmaya başlayacak olan Survivor 2023 kadrosunda olacak.

Survivor 2023 Ünlüler kadrosunda; Berdan Mardini, Ümit Erdim, Zeynep Alkan, Murat Eken, Yusuf Güney, Aysu Keskin, Seçkin Piriler, Cansu Tuman, Barış Telli yer alacak.

Survivor 2023 Fenomenler kadrosu; Alper Rende, Chaby Han (Çabi), Halil İbrahim Göker, Kürşat Juan, Buse Plan, Elanur Pat‘dan oluşuyor.

Survivor 2023 gönüllüler kadrosu ise; Aziz Ozan Dilber, Aleyna Elibol, Gizem Avcı, Osman Can Ural, Özgür Tetik, Tunga Sayan, Asena Demirbağ, Kardelen Kalender, Walison Fonseca ile şekillendi.

Rol aldığı filmler:
2023 – Allah Yazdıysa Bozsun (Sinema filmi)

İçeriği Oyla

Yorum yapın