Anasayfa » Rehber » Udemy Sertifikaları İşe Yarar Mı? (Net Cevap)

Udemy Sertifikaları İşe Yarar Mı? (Net Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Udemy sertifikaları işe yarar mı? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle Udemy sertifikaları işe yarar mı? Sorusuna Gerçek cevabı verdik. Aynı zamanda Udemy sertifikalarının geçerliliği, Udemy sertifikaları nerelerde geçerli, Udemy sertifikaları MEB onaylı mı? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Kariyer ve iş dünyasında bir işi alabilmenizin en etkin noktası CV ’nizdir. CV ’nize dahil edeceğiniz sertifikalar ve diğer detaylar işi alabilmeniz için önemli derecede size referans olacaktır. Udemy uygulamasında ders niteliğinde bir çok kurs yer almaktadır. Bu kursları CV ’nize dahil edebilir ve sunabilirsiniz. Peki, Udemy sertifikaları işe yarar mı? İşte sizlere Gerçek cevabı!

Udemy Sertifikaları İşe Yarar Mı?

Udemy Sertifikaları İşe Yarar Mı?

Udemy sertifikalarını CV ’nize ekleyebilirsiniz fakat eklediğiniz CV ’lerin resmi bir geçerliliği yoktur. Özel iş yerlerinde CV ’nize eklediğiniz Udemy sertifikaları sizin işe alımınızda etkili olabilir fakat yine de bu sertifikaların hiçbir iş yeri için geçerliliği olmadığını biliniz.

Udemy dahil diğer platformlardan alacağınız her bir sertifika resmi geçerliliğe sahip olmak zorundadır. CV ’nize dahil edeceğiniz resmi sertifikalar size işe alımlar konusunda üst düzey avantaj sağlayacaktır.

Udemy Sertifikaları MEB Onaylı Mı?

Udemy uygulamasında katıldığınız dersler ve programlar sonrasında aldığınız Udemy sertifikalarının herhangi bir geçerliliği yoktur. Geçerliliği olmadığı gibi bu tür sertifikalar MEB onaylı değildir.

Udemy Sertifikaları Nerelerde Geçerli?

Udemy ’den aldığınız sertifikaları CV ’nize ekleyebilirsiniz ve CV ’nize eklediğiniz sertifikaları özel iş yerlerinde kullanabilirsiniz. Sertifikaların geçerliliği konusunda resmi bir sertifika olmadığı için net bir cevap verebilmek oldukça güçtür.

Udemy gibi uygulamaların her birisi akredite kurumu değildir. Devlet ile resmi bir şekilde onayı, iş birliği veya diğer pozisyonlarda yükümlülüğü yoktur. Bu tür uygulamalardan alacağınız sertifikalar resmi akreditasyon amacıyla kesinlikle kullanılamaz durumdadır.

Udemy Sertifikaları Ne Kadar Geçerli?

Udemy üzerinden alınan sertifikaların herhangi bir zaman aşımı veya geçerlilik süresi yoktur. Hayatınız boyunca sertifikaları CV ’nize ekleyebilir ve tüm iş yerlerine sunabilirsiniz.

Hangi Sertifikalar Geçerlidir?

İş başvurularında CV ’nize dahil ettiğiniz sertifikaların önemi büyüktür. Bu yüzden aşağıda yer alan sertifikaları almaktan yana olmalısınız fakat dediğimiz gibi; ‘ ’Bu sertifikaları alırken mutlak surette resmi geçerliliğini sorun. ’ ’

Kişisel gelişim eğitimleri. Satış ve pazarlama eğitimleri. İletişim Eğitimleri. İş hayatı eğitimleri. Finans ve muhasebe eğitimleri. Yabancı dil eğitimleri. İşletme eğitimleri. İnsan kaynakları eğitimleri.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın