Anasayfa » Genel » Twitter Neden Açılmıyor? 13.11.2023 (Gerçek Cevap)

Twitter Neden Açılmıyor? 13.11.2023 (Gerçek Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde Twitter neden açılmıyor? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber kıymetli ziyaretçilerimize Twitter neden açılmıyor? Sualine Gerçek yanıtı verdik. Aynı zamanda Twitter ’a giremiyorum, Twitter menedildi mı, Twitter çöktü mü?, Twitter ’a neden girilmiyor, Twitter VPN ile girilir mi? Başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Türkiye ve Dünya çapında oldukça popüler olan Twitter uygulaması, Türkiye için ulaşım meseleyi yaşıyor. Türkiye ’den Twitter girişleri kısa süreli olarak gecikmeli olarak veriliyor olsa da insanlar Twitter ’ın neden açılmadığını internette inceleyerek bilmek istiyorlar. Twitter neden açılmıyor? Sualini merak edenlere bu içeriğimiz Gerçek yanıtı verdi.

Twitter Neden Açılmıyor?

Twitter Neden Açılmıyor?

Türkiye gündeminde şu anda İstiklal Sokağı ’nde yaşanan vicdanları burkan can yakıcı vakanın yaşanması sebebiyle Twitter ’a girişler yavaşlatılmış gidişatta. Bazı kullanıcılar Twitter ’a hiçbir biçimde giremediklerini, Twitter ’ın çöktüğünü söylemekteler lakin Twitter rastgele bir biçimde çökmedi. Aksine Twitter ’a şu anda Türkiye tarafından ulaşım maniyi mevcut.

Twitter Çöktü Mü?

Twitter evrensel çapta açılıyor başka bir deyişle tüm Dünya üzerinde Twitter ’a giriş yapabiliyorsunuz. Fakat Türkiye ’de yaşanan can yakıcı, üzücü hadise İstiklal sokağında yaşanan hadise sonrasında Twitter ve eşi olan sosyal medya uygulamalarında kısıtlama getirildi.

İstiklal Sokağı ’nde yaşanan makûs hadise sebebiyle bilgi lekeliliğini önleyebilmek emeliyle şu anda Twitter ’a Türkiye ’den giriş yapılamıyor. İnternette ve sosyal medya uygulamalarında karşınıza çıkan her bir bilgiyi resmi makamlardan Gerçeklanmadıkça onaylı bilgi olarak paylaşım yapmayınız. Resmi makamların paylaşmış olduğu bilgiler haricinde öbür şahsi şahısların bilgileri Gerçek bilgileri kapsamıyor olabilir. Bu surattan Twitter ’a mani kararı getirilerek yanlış bilginin önüne geçilmiş oldu.

Instagram Neden Açılmıyor?

Twitter gibi Instagram ’a da aynı biçimde ulaşım maniyi getirilerek kısa süreli olarak yayınlanan videoların yasaklanabilmesini sağlayabilmek, milleti üzmek veya milleti galeyana getirmek isteyen şahısların yasaklanabilmesi için ulaşım maniyi sağlanmış oldu. Instagram, Twitter ve eşi olan uygulamalara kısa süreli olarak ulaşım meseleyi yaşayabilirsiniz fakat kısa vakit sonrasında Türkiye tarafından yine ulaşım maniyi verilmiş olacaktır.

Twitter Menedildi Mı?

Twitter, Türkiye ’de menedilmedi yalnızca mevcut yaşanan üzücü hadise sebebiyle bilgi lekeliliğini önleyebilmek emeliyle ulaşım maniyi getirildi. Kısa vakit sonra Twitter ’ın yine Türkiye ’ye açılacağını hipotez etmekteyiz.

Twitter Ne Zaman Açılacak?

Şu an için Twitter ’ın ne zaman geri açılacağını hiç kimse öğrenmemekte. Mevcut vakanın resmi açıklamalarla açıklanması sonrası ve palavra bilgilerin ortadan kalkması sonrasında Twitter uygulamasına Türkiye ’den yine giriş yapılabileceği hipotez ediliyor.

Twitter ve eşi olan uygulamalardaki dağılan yanlış bilgilerin, Gerçek değil bilgilerin hiç birisine güvenmeyiniz. Emin kaynak olarak resmi makamların açıklama yapmasını bekleyiniz.

Genel kategorimize ve VPN Tehlikesiz Mi? Emin Mi? isimli içeriğimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın