Anasayfa » Genel » Trendyol Puan Nasıl Kullanılır 2023 – Puan Kaç TL ve Ne İşe Yarar?

Trendyol Puan Nasıl Kullanılır 2023 – Puan Kaç TL ve Ne İşe Yarar?

Trendyol, birbirinden değişik işletmelerin ve kendi üretmiş olduğu ürünlerinin satışını hakikatleştirmiş olduğu bir online web platformu ve uygulamasıdır. Kısa zamanda çok büyük bir kitleye erişen platform 2023 seneyi itibariyle de ülkemizin en büyük alışveriş sayfası olmayı muvaffak olmuştur. Peki Trendyol puan nedir? Trendyol puan nasıl kullanılır? Trendyol puan kaç Türk Lirası ve ne işe fayda? Merak edenler için işte ayrıntılar…

Trendyol, içerisinde binlerce satıcıyı barındıran, hemen her türlü ürün içeriğine sahip bir online alışveriş platformudur. Aynı zamanda emin zaman aralıklarında indirimli kampanyalar tertip eden platform, uğur çarkları, Trendyol cüzdan ve daha bir hayli indirim ve hasılat fırsatları sunmaktadır. Trendyol üzerinden alışveriş reelleştirirken kampanya yarıyıllarını takip etmek avantajlı alışveriş fırsatlarına sahip olabilmek açısından oldukça ehemmiyetlidir. Zira kampanya yarıyıllarında maliyetlerdeki indirime ek olarak Trendyol indirim kuponlarını kullanmak da muhtemel olacaktır. Bunun yanı gizeme Trednyol cüzdan uygulaması da sunar. Cüzdan uygulamasından ödeme yapılması vaziyetinde ise emin bir yüzde oranında hasılat elde edilebilir. Hasılatın da bir sonraki tüketmelerde kullanılması olasıdır.

Trendyol Puan Nasıl Kullanılır

Trendyol Puan Nedir?

Trendyol puan sistemi gerçeğine bakıldığında tamamen alıcı odaklı bir sistemdir. Öyle ki Trendyol puan, satıcıların galibiyetlerini gösteren bir uygulama olarak öğreniliyor. Satıcıların puanı ne kadar yüksek ise alışveriş reelleştiren alıcılar da o kadar memnun ve mutlu demektir. Başka Bir Deyişle söz mevzusu sisteme göz atarak, bu platformda satış reelleştiren işletmelerden hangilerinin daha galibiyetli ve hangilerinin daha zafersiz olduğunu görmek muhtemel olacaktır. Bunun yanı gizeme Trendyol ’da bulunan puan sistemi sayesinde satıcılar alıcı sürüklemek açısından da avantaj elde eder. Hedef kitleye erişmenin tek yolu yüksek puan elde etmek başka bir deyişle alıcı memnuniyetini sağlamaktır.

Trendyol puanı ilk 20 siparişten sonra tanımlanır. İlk 20 satış da rastgele bir biçimde puan söz mevzusu olmaz. Bunun yanı gizeme satıcılar puan oluşturmaya başladıktan sonra ise Trendyol Puan sisteminde etkin olarak görünür hale gelecektir. Yapılan rastgele bir satış sonrasında alıcıların satıcıları onaylaması neticesinde Trendyol satıcı puanı, son 12 aylık satışlar için de oluşturulabilmektedir.

Trendyol ’da Puan Kullanılıyor Mu?

Peki Trendyol puan kullanılabilir mi? Trendyol alışverişlerinde puan kullanılabilir mi? Öncelikle Trendyol uygulamalarında puan kullanımı muhtemel değildir. Kredi kartı ya da banka kartı ile yapılan alışverişler neticesinde biriken puanların da ayrıca burada kullanımı sağlanamaz. Yalnızca kullanıcılar için oluşturulmuş indirim kuponlarından yararlanılabilir.

Trendyol Kredi Kartı Puan Kullanımı

Trendyol son zamanların en büyük alışveriş hacmine sahip olan online bir platform olarak öğreniliyor. Ancak öbür alışveriş sayfaları gibi Trendyol ’da kredi kartında biriken puanların kullanımına izin verilmez. Kredi kartında biriken puanların kullanılması ismine mevcut iş yerlerinin kredi kartı ile uyuşmalı olması koşulu vardır. Bu sayede biriken puanları kullanmak olasıdır. Başka Bir Deyişle Trendyol ’un ödeme sisteminde kredi kartı puan kullanımını imkânlı hale getiren alt yapı bulunmamaktadır.

Trendyol ’da Worldpuan Kullanılıyor Mu

Online alışveriş yapanların en çok merak ettiği mevzulardan biri de Trendyol ’da Wordpuan kullanılıp kullanılmadığı olmuştur. Ancak bu platformun öbür alışveriş siteleri ile arasında çok büyük farklar bulunuyor. Özellikle de kredi kartı işletmeleriyle puan kullanımı açısından rastgele bir alt yapısı ve uyuşmasının olmaması istikametiyle bir hayli online platform ile arasına fark koyar. Bu sebeple Trendyol‘da Worldpuan kullanımı ne yazık ki muhtemel değildir.

Trendyol Ödeme Alternatifleri

Trendyol birbirinden değişik ürünlere en kolay biçimde erişmeyi muhtemel kılan alışveriş sayfasıdır. Ayrıca öbür bir hayli platforma göre de büyük indirim imkânları sunar. Trendyol üzerinden yapılacak olan alışverişlerde birden çok ödeme alternatifi mevcuttur. Bunlardan biri de Trendyol Cüzdan ’dır. Bu sistem sayesinde cüzdana hesaptan para aktarımı yapılır ve yüklenen bakiye de alışverişlerde avantajlı alternatiflerle kullanılır. Aynı zamanda ödemeler için kredi kartı veya banka kartlarının kullanılması da olasıdır. Havale veya kapıda ödeme alternatifi yoktur.

Trendyol Alışveriş Kredisi Var Mı

Trendyol üzerinden alışveriş hakikatleştirecek olanların en sık yönelttiği sual “Trendyol alışveriş kredisi var mı?” biçimindedir. Bu platform, kredi kartlarına taksit ihtimali sunabilmektedir. Fakat alışveriş kredisi kullanmak ne yazık ki muhtemel değildir.

Genel kategorimize göz atabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Yorum yapın