Anasayfa » Genel » Tartışmalı Dizi

Tartışmalı Dizi

Sam Levinson ve Abel “The Weeknd” Tesfaye tarafından hazırlanan, HBO’nun münazara yaratan dizisi “The Idol”  bir sezonun ardından iptal edildi.

Birinci sezon, başlangıçta tasarlanan altı bölümlük “The Idol” kısaltılarak beş bölüm olarak 2 Temmuz’da sona erdi. Diziye devam edip etmeme mevzusundaki bilinmeyenlik hem izleyiciler hem de oyuncu kadrosu için devam ediyordu ve son karar yakın zamanda alındı. 

Genel olarak, “The Idol” cılız bir biçimde karşılandı ve Rotten Tomatoes‘ta %19 onaylama puanına sahip oldu. Dizi için reytingler orta seviyedeydi. İlk bölümü 913,000 izleyiciyle prömiyer yaptı – bu, Sam Levinson’ın idarediği başka bir genç erişkin izleyici kitlesi amaçlayan HBO gösteriyi olan “Euphoria“nın 2019’daki başlangıcına mukayeseyle %17 daha azdı ve o yarıyılda daha az ünlü ad bulunuyordu. Ancak, bu sayı, bölümşan ilk bütün haftası süresince 3.6 milyon izleyiciye yükseldi ve şu an 7 milyona erişti. İkinci bölüm ilk gecesinde 800,000 izleyiciye düştü.

Netice olarak HBO lafçısı, “The Idol“şan HBO‘nun en provokatif orijinal programlarından biri olduğunu ve güçlü bir izleyici tepkisi aldığını belirtti. “Uzun düşünme ve değerlendirmenin ardından HBO’nun yaratıcıları ve üretimcileri olarak ikinci bir sezona devam etmemeye karar verdik. Yaratıcılara, oyunculara ve takıma, mucizevi çalışmaları için minnettarız.” dedi.

Kaynak: Variety

İçeriği Oyla

Yorum yapın