Anasayfa » Genel » Serap Helvacı kimdir? Prof. Dr. Serap Helvacı kaç yaşında, neden öldü?

Serap Helvacı kimdir? Prof. Dr. Serap Helvacı kaç yaşında, neden öldü?

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi eski dekanı Prof. Dr. Serap Helvacı yaşamını yitirdi. Galatasaray Kulübü eski yöneticilerinden Mehmet Helvacı’nın eşi olan Serap Helvacı için Burak Elmas baş sağlığı mesajında bulundu.

Serap Helvacı Kimdir?

1959 yılında Edirne ’de dünyaya gelen Serap Helvacı, ilkokulu Edirne Şehit Asım İlkokulu’nda, ortaokul ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladı. İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde bir yıl okuduktan sonra İ. Ü. Hukuk Fakültesi’nden 1983 yılında mezun oldu.

Aynı yıl İ.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü‘nde başladığı Yüksek Lisansı’nı 1985 yılında bitirerek doktora sınavlarına girdi ve İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü’nde doktora eğitimine başladı.

Serap Helvacı kimdir? Prof. Dr. Serap Helvacı kaç yaşında, neden öldü?

1987 yılında Yüksek Öğrenim Kurumu’nun sağladığı bursla iki yıl süre ile İsviçre’ye, Lozan Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘ne gitti. Halen Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Özel Hukuk Bölüm Başkanı ve Medeni Hukuk Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak görev yaptı.

Galatasaray Lisesi’nden dönem arkadaşı Prof. Dr. Mehmet Helvacı ile evli olan Serap Helvacı, Sinan ve Selim adlarında iki erkek çocuk sahibidir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın