Anasayfa » Genel » Salih Dinçel

Salih Dinçel

Salih Dinçel Biyografisi

Salih Dinçel, 2023 senesinin Mart ayında besteleri kendisine ait beş şarkıdan oluşan ‘Gitti Diye ’ albümünü çıkardı.

Salih Dinçel, 1986 doğumlu Müzisyen ve Akademisyendir. Çocukluğu Sivas ve Yalova ’da geçmiştir. Üniversite eğitimini Bolu ’da 2005 senesinde başladığı Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İktisadi ve Yönetimsel Bilimler Fakültesinde İşletme ve İdare bvefatında lisans eğitimini 2010 senesinde bitirdi. 2012-2014 seneleri arasında İstanbul Aydın Üniversitesinde işletme dalında “Lojistik Sektöründe Teşebbüsçülük, Misal Bir Şirket Analizi” mevzulu yüksek lisansını bitirdi.

Salih Dinçel, 2016 senesinde ilk demosu için kayıt stüdyosuna girdiğinde kendisine aranjör-üretimci Cihat Atlığ tarafından bir single öneri edildi. Bu vakit zarfında ilk single çalışması “İnan” 2017’de yayınlandı. Ardından ikinci single’ı “Kahve Kim Ismarlayacak?” 2018’de çıktı.

2019 seneyi Ocak ayında üçüncü single ’ı ‘Mucize ’yi IF Performance Hall Beşiktaş ’ta verdiği konserle tanıttı. Grup Gündoğarken ’in 2000 senesinde yayınladığı ‘İstanbul Atina İstanbul ’ albümünde yer alan, söz ve müziği Burhan Şeşen ’e ait olan şarkının aranjesini Gürol Ağırbaş yaptı ve İsme Müzik yaftasıyla piyasaya sunuldu.

Bir sene sonra 2020’de ilk albümü “Hayyam” müzik platformlarında yerini aldı. Salih Dinçel ’in dördüncü müzik çalışması ‘Hayyam ’ albümündeki şarkıların sözleri İranlı ünlü feylesof ve matematikçi Ömer Hayyam ’a, müzikler Dinçel ’e, tertip etmeler ise Şuayip Yeltan ’a ait.

2023 ’de “Gizlim” adlı çalışması yayınlandı. Bu çalışmalarında Feridun Kadir Ercan, Kutal Gürkan, Gürol Ağırbaş, Burhan Şeşen, Vehbi Can Uyaroğlu ve Şuayip Yeltan gibi ehemmiyetli müzisyenlerle çalıştı.

Müzisyen ve akademisyen Salih Dinçel, ‘Hayyam ’ ismini verdiği albümünde yer alan 19 şarkıya sürüklediği klipleri, Kınay Global ve Vevo YouTube kanalından yayınladı.

2023 senesinde ise ikinci albümü “Karacaoğlan” yayınlandı. Şarkıların sözleri ünlü Anadolu ozanı Karacaoğlan ’a, besteleri ise Salih Dinçel tarafına reelleştirirken tertip etmelerde Şuayip Yeltan imzası bulunmaktadır. Kayıtlar İsme Studyosunda Özgür Özkan Mete ve mix-master akılda ad İhsan Apça tarafından yapılmıştır.

Salih Dinçel, Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi, IF Performans, BKİLOMETRE, Kuzguncuk Sanat Tiyatrosu gibi yerlerde konser vermiştir.

Salih Dinçel, 2015 senesinin Eylül ayından itibaren öğretim misyonlusu olarak Haliç Üniversitesinde Lojistik ve İşletme üzerine dersler vermektedir. Yayınlanmış 4 kitabı ve 50 ’ye yakın akademik yayını vardır.

Salih Dinçel, 2023 senesinin Mart ayında besteleri kendisine ait beş şarkıdan oluşan ‘Gitti Diye ’ albümünü çıkardı. Bu albümün klibini, rejisör Tuğba Erdil çekti.

Salih Dinçel, Mart 2023 ayında Tuğba Erdil ile evlendi.

Albümleri :
2017 – İnan Single
2018 – Kahve Kim Ismarlayacak? Single
2019 – Mucize Single
2020 – Hayyam
2023 – Gizlim Single
2023 – Karacaoğlan
2023 – Gitti Diye

Kitapları :
2019 – İşletme Yönetimi ve Lojistik Togan Yayınevi
2019 – Teşebbüsçülük Togan Yayınevi
2016 – Lojistik Yönetimi ve Teşebbüsçülük Hiperlink Yayınları
2016 – Arzuhalim Hiperlink Yayınları

İçeriği Oyla

Yorum yapın