Anasayfa » Genel » Resim Optimizasyon Araçları

Resim Optimizasyon Araçları

Fotoğraf optimizasyon taşıtları webmasterlerin bırakamayacağı basitliktir. Müessesesel veya fertsel olarak idaremiş olduğumuz web sitelerimizin devamlı olarak aktüellenmesi ve geliştirilmesi gerekmektedir. SEO çalışmaları yaparken bir hayli mevzuda farklılık yapsak da kolay görünecek minik detaylar dahi bizlerin sitesinin niteliksiz bir alan haline gelmesini sağlayacaktır. Buda netlikle sitelerimizin ziyaretçi kaybı yaşamasına neden olacaktır.

Fotoğraf optimizasyonu web siteleri için ehemmiyetlidir. Fotoğrafların ebatlarında yapacağımız çalışmalar ile beraber sitemizin büyümesini sağlayabiliriz. Nitekim sitelerimizde barındırmış olduğumuz fotoğrafların yüksek ebatlarda olması sitenin kumpassız bir görünüme sahip olmasına neden olacağı gibi sitenin yükleme süratine de Gerçekdan tesir edecektir. Tabiki optimizasyon ile yalnızca fotoğraf alanında metamorfozlar yapmıyorsunuz. Afaki olan kodlar veya yazılımlarda tamamen ortadan kalkmaktadır. Bu düzeyde sizlere fotoğraf optimizasyonu taşıtları hakkında bilgiler vereceğiz.

ImageOptim

MAC kullanan fertlerin sıklıkla seçim ettiği kolay ama nitelikli bir vasıtadır. Yüksek fiyatlar ödenerek alınan taşıtlara göre daha nitelikli bir çalışma yapabileceğinizi unutmamalısınız. Tabiki bu taşıtın fiyatsız olduğunu da ilave etmemiz gerekmektedir. Bununla beraber sizlerin faydasına olacağı gibi sıkıştırılma yapılmamış bir görsel üzerinde %60 ile %70 arasında sıkıştırılma yapılmaktadır.

Optimizilla

Online fotoğraf optimizasyonu hakkında araştırmalar yapıyorsanız buna bir son verebilirsiniz. Zira Optimizilla sizlerin her zaman temennisini çözüme kavuşturmaktadır. Genel olarak .JPEG ile .PNG dosya cinsleri ile hizmet etmektedir. %5 ile %75 arası sıkıştırılma yapıldığı gibi toplu olarak da sıkıştırma operasyonu yapmaktadır. Az evvelde belirtmiş olduğumuz gibi online olarak sizlere hizmet etmektedir. Fiyatsız olduğunu da unutmamalısınız.

WP Smush

WordPress kullanan fertler için galibiyetli bir eklentidir. Günümüzde en çok kullanılan eklentilerden biri olarak da lanse edebiliriz. Tabiki fotoğraf alanında en çok kullanıldığını da unutmamalısınız. Kolay bir kullanımı olduğu gibi netice odaklı çalışma yapmayı beğenenler için idealdir. Toplu sıkıştırmalar yapabiliyorsunuz. Bu alanda fiyatsız versiyonunda kısıtlamalar olsa da fiyatlı versiyonu netlikle temennilerinizi çözüme kavuşturacaktır.

5/5 - (1 Oy)

Yorum yapın