Anasayfa » Genel » React Native Nedir ?

React Native Nedir ?

React native, yakındaki UI parçalarını kullanarak çok platformlu Android ve iOS uygulamalarının iyileştirilmesini sağlayan çok istikametli bir uygulama ilerleme kitaplığıdır.

React native, yakındaki UI parçalarını kullanarak çok platformlu Android ve iOS uygulamalarının iyileştirilmesini sağlayan çok istikametli bir uygulama ilerleme kitaplığıdır. JavaScriptCore çalışma zamanına ve Babel dönüştürücülerinden katlanır. Bu eylem tasarısıyla, RN Güncel JavaScript ES6+ özellikleri, async/expect, vb. sağlar. Kompakt uygulama geliştirme için 2013 senesinin ortalarında Facebook ’un dahili hackathon projesi olarak başladı. İlk sarih anketi Ocak 2015 ’te Reactjs Gathering ’de iletildi ve Walk 2015 ’te Facebook, Respond Local ’i GitHub ’da sarih ve kullanılabilir hale getirdi. Şu andan itibaren, mahalle uygulamalarını ve muhteşem kullanıcı arayüzlerini iletme kabiliyeti sebebiyle mimarlar ve ilişkiler tarafından kapsamlı bir biçimde benimsendi. Alttaki kumpasta, Respond Local için genişleyen tasarımı hayal edebilirsiniz. Taşınmasından yalnızca 1,5 sene sonra, Android ve iOS Güncel geliştirme üzerinde otoriteyi kabul etti. Respond Local ’in ne olduğunu ve ne kadar popüler olduğunu görün. Şu andan itibaren, bugün kullandığımız uygulamaların çoğunun Java/Kotlin veya Objective-C/Quick yerine genel olarak JavaScript kullanılarak bir araya gelmiş iş anlamına sahip olmasına donakalmamalısınız. Bazıları Myntra, UberEats, Facebook ve Instagram ’dır. Respond Local ’in ne olduğundan bahsettiğimize göre, “yerel uygulamanın” ne anlama geldiği mevzusunda kafanız karışmış olabilir.

Yakındaki kompakt uygulamalar nelerdir?

Komşu kompakt uygulamalar, mevcut vaziyette Android veya iOS için, işleyen bir sistem için sarih bir biçimde yapılan uygulamalar olacaktır. iOS ve Android için Java/Kotlin üzerinde yakındaki bir uygulamayı üretmek için Objective-C/Süratli ilerleme dilini kullanıyoruz. Respond Local ile alakalı olarak, son kullanıcı arayüzü bir Web Görünümü ’nde sadece bir web bvefatını iletmez. UI, Quick veya Java kullanılarak oluşturulan uygulamalardan değişik olan reel yakın bakış açıları ve temel yapı blokları kullanılarak geliştirilmiştir.

ReactJS nedir?

Respond Local ’in nüanslarına sıçramadan evvel, Respond JS ’nin ne olduğunu bulmaya ne dersiniz: Bu, Facebook Sarih Kaynak tarafından yapılmış bir JavaScript kitaplığıdır.

UI parçaları oluşturmak için bir vasıta Respond Local, kritik yapı blokları olarak web bvefatı yerine yakındaki parçaları kullanmasına bakılmaksızın, Respond JS ’ye benzer. Bir Respond Local uygulamasının ana tasarısını kavramak için, JSX JavaScript XML, parçalar, gidişat ve yardımlar gibi ortadaki Respond düşüncelerinden bir parça görmelisiniz. Ne olursa olsun, Respond Local ’de uygulama yapma mevzusunda arzuluysanız, Respond JS‘yi bilmek zorunlu değilse, esasen Respond Local ile başlayabilirsiniz. Neden standart bir JavaScript dil yapısının peşinden gitmiyor? Temel olarak, daha hazır JS standartlarına bilindik bir web mühendisi olduğunuzu varsayarsak, size JavaScript gibi görünmeyecektir. ES2015, konum standardı için ayrı ayrı ehemmiyetli olan JavaScript ’te yapılan bir iyileştirmedir. ES6, daha hazır projeler tarafından sürdürülmemektedir, bu sebeple Babel gibi transpil kullanmaya lüzum vardır. Babel bayisi sayesinde, Respond Local çok rakamda JavaScript ES2015 ’i yardımlar burada bütün genel bakış, böylece değişik ilerlemelerle benzerliğini vurgulamadan bu büyümeden yararlanabilirsiniz. Verilen parçadaki ES2015 özelliklerinin bir kısmı içe aktarma, yakınlaştırma ve sınıflamadır. ES2015 ile kanaat etmediyseniz, temel olarak kaynak parçasında kayıtlı kaynaklardan model kodlarını araştırarak elde edebilirsiniz. Bu JSX, XML ’i JavaScript ’e gömmek için bir vurgudur. Kodunuzu biçimlendirme dilinde oluşturmanızı sağlar. Web ilerlemesinde kullandığımız HTML gibi görünüyor, ancak

veya yerine Yerel Cevap Ver bvefatlarını kullanacaksınız. Burada, , temelin bir ölçü maddeyi gösteren ve View

veya ‘den sonra aldığı doğuştan gelen bir parçadır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın