Anasayfa » Genel » PHP Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

PHP Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan kodlama dillerinden birisi de PHP‘dir. 1994 senesinde ilk kere piyasaya Rasmus tarafından sürülmüştür. PHP sarih kaynaklı bir yazılım dilidir. Büyük ve ufak şirket kuruluşlarında yaygın olarak kullanılıyor. PHP sisteminin birçok özelliği bulunuyor. Kolay aktüellenen sayfa içeriği oluşturma harekâtında kullanılır. Sunucular üzerinden dosya oluşturma, dosya açma, dosya okuma operasyonlarında kullanılır. Ayrıca dosya sonlandırma operasyonunda da PHP kullanılır.

PHP yazılımının bilgi toplama kabiliyeti bulunuyor. Çerez gönderimi ve alımı harekâtlarını hakikatleştirir. Ziyaretçi ulaşımlarını hakimiyet edebilir. Aynı zamanda bunların yanında kullanıcı balakalarını şifreleme harekâtını hakikatleştirir. Böylelikle birçok alanda kullanıcılara avantaj sağlar. Fonksiyonel özellikleriyle PHP popülerliği her geçen gün artan en ehemmiyetli yazılım dilidir.

PHP Kullanmanın Verimleri Nelerdir?

İnternet sitelerinin %90 ’ından aşırısı PHP ile oluşturulmuştur. Dolayısıyla PHP en çok kullanılan programlama yazılımı olarak bilinir. PHP kullanmanın en ehemmiyetli avantajlarından birisi de sarih kaynak kodlu olmasıdır. PHP bütünüyle fiyatsız olarak sunulan bir yazılım dilidir. Böylelikle geniş geliştirici topluluğuna sahiptir. PHP yazılımı kendi dayanağını sahip bir yazılım dilidir. PHP kullanımı son derece basittir. Programcılar ve yazılımcılar çok süratli bir biçimde yazılımı bilir.

PHP ayrıca ölçeklenebilirdir. Bir internet sitesinin büyümesini ve büyümesini sağlar. Daha fazla sunucu eklenebilme özelliğini sağlar. Ayrıca kolaylıkla genişletilme özelliğine sahiptir. PHP kullanımı neticeyi yükleme sürati eksilir. Yüksek süratli işlevi sayesinde birçok istikametten avantaj sağlar. Böylelikle iş yükünü eksiltir. Maliyeti son derece uygundur. Özel geliştirme özelliklerine sahiptir. PHP ayrıca web sitenize olan ziyaretçi akışınızı artırır. Bu sayede web sitenize daha fazla ziyaretçi kazanç. Dolayısıyla sitenizin popülerliğinde ciddi seviyelerde çoğalışlar yaşanır.

PHP Kullanan Ünlü İnternet Siteleri!

Günümüze PHP kullanan birçok popüler web sitesi bulunuyor. Bu popüler web siteleri şu biçimdedir;

Facebook 24,8 milyar hipotezi ziyaretçi Yahoo 5,0 milyar hipotezi ziyaretçi Wikipedia 16B hipotezi ziyaretçi Slack Tumblr 330 milyon hipotezi ziyaretçi Mail chimp ETSY WordPress

Yukarıyadaki popüler siteler PHP kullanımı oldukça fazla umursuyor ve kullanıyor. PHP kullanımı her geçen gün daha popülerleşiyor. Yakın bir zaman aralığında internet sitelerinin %100 ’şanın PHP kullanacağı varsayım ediliyor. PHP kullanarak web sitenizin gelişimini artırabilir, trafik akışışını ciddi seviyelerde yükseltebilirsiniz. Böylelikle yazılım dilleri arasında günümüzde en çok seçim edilen yazılım cinsi olarak biliniyor. Yazılım dillerine olan alaka ve talebin çoğalmasıyla beraber PHP yazılımına olan arzda çoğalır.

PHP sitemi kendi güvenlik işlevselliğini kendisi sağlar. Açı kaynaklı bir kod özelliğine sahip olduğu için tenkitlerin maksadında olsa da PHP sistemi kendi güvenlik duvarını oluşturabiliyor. PHP günümüzde web siteleri için oldukça ehemmiyetli bir lüzum haline gelmiştir. Her istikametten web sitenize avantaj sağlayan PHP kullanımı ve montajı dakikalar içerisinde süratlice hakikatleşir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın