Anasayfa » Genel » Özgür Tetik

Özgür Tetik

Özgür Tetik Biyografisi

Running Academy, Kurucu
Technogym Master Trainer
Ultra maraton yarışçısı

Özgür Tetik, 15 Ocak 2023 tarihinden itibaren Acun Ilıcalı ’nın Tv kanalı Tv8 ’de yayınlanmaya başlayacak olan Survivor 2023 kadrosunda olacak.

Ultra maratoncu, Güncel spartan yarışlarının vazgeçilmez ismi Özgür Tetik, koşu camiyasında “Big Guy” lakaplıdır.

Özgür Tetik, 1975 yılında Yalova ’da doğmuştur. Ortaokul da basketbola merak saldı ve uzun yıllar basketbol oynadı. Profesyonel bir oyuncu olamadı ama çok uzun süre amatör liglerde oynadı.

Özgür Tetik, 1993 yılında kuvvet antrenörlüğü eğitimine başladı. Hem sporcu hem de antrenör olarak uzun süre kuvvet antrenmanları uyguladı ve uygulattı. Daha sonra 2002 senesinde triathlon ile tanıştı ve olimpik triathlon branşında yarıştı. Daha sonra ki yıllar eğitimine devam ederek ve çeşitli kulüpler de çalışarak kendini geliştirdi. NPTI level3 ve fitness federasyonu level2 antrenörü oldu.

Avusturya‘da Crossfit eğitimi alan Özgür Tetik latin danslarıyla da uzun yıllar ilgilendi. Gösterilere, yarışlara katıldı ve eğitmenliğini yaptı.

Özgür Tetik, 2 senelik triatlon macerasından sonra sadece koşu yarışlarına katıldı. Yarı maraton ve maraton branşlarında yarıştı ve 2008 yılından sonra sadece koşu, kuvvet antrenörlüğünde uzmanlaştı. 2010 yılında hayatına yepGüncel bir heyecan girdi ve ultra maratonlarda yarışmaya başladı. Son 5 sene içinde 50 km – 100 km ve 250 km ’lik etaplarda defalarca yarıştı ve artık sadece ultra maraton yarışçısı olarak spor yaşamını devam ettiriyor. Technogym sponsorluğunda Nisan 2017 yılında düzenlenen Sahra Çölü Ultra Maratonu (250 km) Des Sables ’e katıldı ve 3. olarak başarı ile tamamladı.

2016 yılında Technogym ailesi ile çalışmaya başladı ve eğitim almak için Wellness Institute İtalya ’ya giderek burada Technogym Master Trainer ünvanını aldı.

Özgür Tetik, Technogym Master Trainer olarak Wellness Institute Türkiye eğitim programlarından biri olan koşu eğitimlerini veriyor.

Özgür Tetik, 17 Ocak 2014 tarihinde Tuğba Tetik ile evlendi.

Özgür Tetik, 2014 senesinin sonlarında koşu ve kuvvet koçluğu branşlarında eğitmenlik yapan eşi Tuğba Tetik ile birlikte, koşan ve çoklu branş sporları ile uğraşan insanların; performans gelişimlerini artırmayı, daha sağlıklı spor yapmalarını amaçlayan ve bununla ilgili fiziksel ölçümler yapan Running Academy Performans Ölçüm Merkezini kurdu. Aynı zamanda profesyonel ve amatör sporcuların antrenörlüklerini yapıp, sporcularıyla birlikte birçok uluslararası yarışmalara katıldı

26 Ekim 2019 tarihinde İstanbul Zorlu Center İstanbul Meydan Katı’nda Technogym koşu bandı üzerinde Gerçekleştirdiği performans ile harekete meydan okudu. Koşu bandında ortalama 8 km/s hızla 24 saatte toplam 191,45 km koşan Tetik, 13.034 kcal yaktı.

Özgür Tetik, 15 Ocak 2023 tarihinden itibaren Acun Ilıcalı ’nın Tv kanalı Tv8 ’de yayınlanmaya başlayacak olan Survivor 2023 kadrosunda olacak.

Survivor 2023 Ünlüler kadrosunda; Berdan Mardini, Ümit Erdim, Zeynep Alkan, Murat Eken, Yusuf Güney, Aysu Keskin, Seçkin Piriler, Cansu Tuman, Barış Telli yer alacak.

Survivor 2023 Fenomenler kadrosu; Alper Rende, Chaby Han (Çabi), Halil İbrahim Göker, Kürşat Juan, Buse Plan, Elanur Pat‘dan oluşuyor.

Survivor 2023 gönüllüler kadrosu ise; Aziz Ozan Dilber, Aleyna Elibol, Gizem Avcı, Osman Can Ural, Özgür Tetik, Tunga Sayan, Asena Demirbağ, Kardelen Kalender, Walison Fonseca ile şekillendi.

İçeriği Oyla

Yorum yapın