Anasayfa » Genel » Next js Nedir?

Next js Nedir?

Next js, hakikat uygulamalarda çalışmak üzere kullanılan ve Vercel tarafından hazırlanmış olan React framework ’dur. React ile birlikte kullanılarak, geliştirmeleri daha çok faydalı bir biçimde yapmaktadır. Server Side Rendering dayanağını kullanılarak, React uygulaması yazmayı sağlayan bir kütüphane misyonu görür. Montaj stili eklenti ayarları yapmaya gerek olmadan, SSR, Route, Code-Splitting SSR benzeri uğraş verici operasyonları hazır biçimde sunmaktadır. Bu sayede hem yapılandırma mevzusunda mesele yaşamadan ve zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır.

Next js Seçim Edilme Sebebi Nedir?

Next js seçim edilme sebebi, Next js ’nin imal için gereksinim olacak bütün özellikleri ile kullanıcıya en iyi geliştirici tecrübeleri sunmaktadır. Sunucu oluşturma ve karma oluşturma, TypeScript takviyeyi, manipülasyon ve uslu gruplama ile ön geliştirme gibi çok daha fazla hizmetler sunmaktadır.

Next js seçim edilme sebebi, arasında, React kullanımında yapılandırma lüzumu yoktur. Geliştiriciyi görevlendirmeler üzerinde belirlenen kitaplığı kullanmaya zorlamaz. React rahat kullanmanın birtakım bedellerinin olması gerekir. Mesela optimizasyon ve manipülasyon gibi yaygın özellikler için bile topluluk takviyeyi ve kitaplığa erişilmesini isteyebilir. Next js kullanımında ise işler biraz değişiktir. Çok daha rahat kullanım sağlar ve yerleşik özelliklere sahiptir.

Next js seçim edilme sebebi hemen kullanıma onay vermesidir. SEO optimizasyonu yapılabilmek için, Server Side Rendering dayanağını kullanmaktadır. Bu sebeple SEO ile alakalı bir site üzerinde çalışmalar yapılıyor olması gidişatında, Next js seçim sebebi olmalıdır. Sayfa yüklemeleri çok daha süratli biçimde yapılmaktadır. SEO ile alakalı problemlerin basitçe çözülmektedir. Otomatik olarak geldiği için birçok şeyi içerisinde hazır olarak gelmektedir.

Next js Özellikleri Nelerdir?

Next js özellikleri çerçevesinde, ön uç ve arka uçlardan bağımsız olarak, faydalı olacak ön uç geliştirmeye yarayan mimariyi kullanır. Next js çerçevesinde tarzlandırılmış olan JSX destekleri, CSS ve Sass ve Scss derlemeleri yer almaktadır. Ayrıca uslu ambalajlama ve TypeScript takviyeyi ile oluşturmaktadır.

Next js özellikleri arasında en belirgin özelliği, geliştirilmiş güvenlik sağlayarak, web tarayıcılarının üzerinde yükü eksiltmektir. Bu uygulama projenin tamamı için yapılabileceği gibi rastgele bir bvefatına da yapılabilir. Ayrıca içerik bakımından zengin olan sayfaların sunucu yanı oluşturmak için kullanılmasına ve seçilmesine onay verir.

Sitenin üzerinde rastgele bir varlık indirmeyen ve web sitesini ilk kere ziyaret eden kullanıcılar için    uygulamalara izin verir. Böylece web sitesinin yükünü eksiltmektedir. Site üzerindeki yapılandırılan farklılıkları idrak ederek uygun sayfaları yapılandırır. Böylece sunucunun sistemi yine başlatmasına gerek kalmaz.

Next js özellikleri denilince yazılım geliştiricilere sağladığı basitliklerde sayfa tabanlı manipülasyon kullanmaktadır. Aynı zamanda dinç manipülasyonlar için destek kapsamaktadır. Next js ’nin öteki özellikleri arasında çalışma sırasında modül değiştirme, yükleme zamanını eksiltme, modüllerin canlı biçimde değiştirilmesi, sayfa yüklemesi için otomatik kodu bcan verme gibi alternatifleri yer almaktadır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın