Anasayfa » Genel » Nedret Demir

Nedret Demir

Nedret Demir Biyografisi

Nedret Demir, 26 Mayıs 1965 tarihinde Bilecik ili Söğüt ilçesine bağlı Muratça köyünde dünyaya geldi. Altı çocuklu bir ailenin en küçük bireyi olarak çocukluğu bu köyde geçti ve İlköğrenimini de burada bitirdi. Ortaöğrenimini de İstanbul Bahçelievler Ortaokulunda ve İstanbul Bakırköy Lisesinde tamamladı. Yüksek öğrenimini ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde derece ile bitirdi.
Üniversiteyi bitirince, İstanbul ’da merkezi bulunan Alarko Şirketler Topluluğunun, taahhüt sektöründe faaliyet gösteren şirketi olan Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş. ’nin Mali İşler Grubunda çalışma hayatına başladı.

1986 yılında başlayan aktif iş yaşamını 2020 yılında emekli olana kadar aynı grupta sürdürdü. İş hayatında geçen 34 yıl boyunca şirketin çok sayıda yurt içi, yurt dışı projeleri ile genel merkezinde çalıştı ve yöneticilik yaptı. Yaklaşık 25 yıl tamamen şirketin yurt dışı projelerinin mali işler grubunun yönetiminde bulundu. Çalışma alanı gereğince dünya üzerinde 35 ülkede gezi ve çalışmaları oldu.

“Türkiye Yazarlar Birliği” üyesi olan Nedret Demir ’in, çalışmaları esnasındaki bazı yaşanmış iş yaşam kişisel gelişim hikâyelerini kaleme aldığı “İşte Hayatın Gizli Hazinesi” adlı kitabı 2020 yılında; “İşte Hazinenin Sırları” adlı kitabı da 2021 yılında Uluslararası bir yayınevi olan “Dorlion Yayınları” tarafından yayınlanmıştır.

Yazarın şiirleri Ocak 2023 ’de “Mayıs Sancıları” adlı kitabında yayınlanmıştır.

“Öğretmenin Kayıp Mektupları” adlı ilk sosyal romanı da Eylül 20232 ’de yine “Dorlion Yayınları” tarafından yayınlamıştır.

Şarkı Sözü yazarlığı da yapan, çok sayıda adına tescilli şarkı sözü bulunan Nedret Demir, MESAM (Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) üyesi olup, ilk bestelenen Türk Halk Müziği eseri “Benim Halim Nicedir” Kasım 2023 ’de Ömer Ceyhan tarafından albüm yapılmıştır.

2023 yılı Aralık ayında “Bilişim ve Teknoloji Vakfı” (BTV) Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Nedret Demir, bu görevinin yanında çeşitli vakıf ve derneklerin, denetim ile yönetim organlarında görevler yapmış/yapmakta olup, evli ve bir çocuk babasıdır.

Kitapları:
2020 – İşte Hayatın Gizli Hazinesi
2021 – İşte Hazinenin Sırları
2023 – Mayıs Sancıları (Şiir kitabı)
2023 – Öğretmenin Kayıp Mektupları

İçeriği Oyla

Yorum yapın