Anasayfa » Genel » Mika Can Raun

Mika Can Raun

Mika Can Raun Biyografisi

Söyledikleri ve yaptıklarıyla gündem olmayı başaran sosyal medya fenomeni Mika Can Raun, kendini ‘Z Kuşağının Tillahı ’ olarak tanımlıyor.

Mika Can Raun, 9 Temmuz 2001 tarihinde İstanbul Büyükada ’da doğmuştur. Asıl adı Mikail Can Kurnaz ’dır. Annesi Şanlıurfalı, babası ise Rum asıllı Büyükadalıdır. Üçkardeş olan Mika Can Raun, Üniversite eğitimini aldığı Marmara Üniversitesi Senaryo Yazarlığı ve Film Tasarımı bölümünde 3.sınıf öğrencisidir.

İlkokulda şiir yazmaya başlayan Mika Can Raun, şiirlerinin patentini alıyor.

Mika Can Raun, 15 yaşından beri çalışarak kendi parasını kazanmış, ailesinden herhangi bir maddi yardım almamış. İlk olarak turistlerin ilgi gösterdiği bir mağazada çalışmayı başlamış ve bu sayede İngilizcesini geliştirmişti.

Mika Can Raun, TikTok’ta çektiği videolarla tanındı. Cinsiyet değiştirme operasyonu geçiren Mika Can Raun, ayrıca burun estetiği operasyonu ve daha sonra dişlerini, göğüslerini de yaptırdı, dudak dolgusu, çene törpülemesi ve alın düzeltme gibi estetik operasyonlar geçirdi.

2023 yılının son günlerindesosyal medya hesabından 100 lirayı klozete attığı anlara ait görüntüleri paylaştığı gerekçesiyle 7 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılan sosyal medya fenomeni Mika Can Raun beraat etti.

İçeriği Oyla

Yorum yapın